باقری با رئیس جمهور عراق دیدار کرد

علی باقری کنی معاون امور سیاسی وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران، بعد از ظهر امروز سه شنبه با عبداللطیف جمال رشید، رئیس جمهور عراق دیدار و گفتگو کرد.

وبسایت رسمی ریاست جمهوری عراق با انتشار خبری اعلام کرد، علی باقری کنی در این دیدار، مراتب درود‌های ابراهیم رئیسی رئیس جمهور ایران و مسئولین جمهوری اسلامی را به اطلاع رئیس جمهور عراق رساند و در مقابل رئیس جمهور عراق نیز پیام‌های درود و سلام خود را به رهبر انقلاب اسلامی ایران آیت الله العظمی خامنه‌ای و رئیس جمهور ابراهیم رئیسی و مسئولین جمهوری اسلامی ایران به باقری کنی ابلاغ و برای ملت ایران نیز ادامه پیشرفت و ترقی را آرزو کرد.

براساس خبر منتشر شده در سایت ریاست جمهوری عراق، رئیس جمهور عراق بر اهمیت روابط مستحکم بین دو کشور و دو ملت دوست در سطوح مختلف تاکید و آن را در راستای منافع منطقه‌ای برشمرده و بر توسعه این همکاری در بخش‌های انرژی و بازرگانی تاکید کرد.

رئیس جمهور عراق همچنین مراتب تشکر خود را از جمهوری اسلامی ایرانی ایران بابت مواضع حمایتی‌اش از عراق ابراز داشته و بر اهمیت هماهنگی و همکاری بین دو کشور همسایه در مسایل مورد توجه مشترک تاکید کرد و خاطر نشان کرد، بهبود روابط بین جمهوری اسلامی ایران و کشورهای منطقه و بازگشت روابط با عربستان سعودی عاملی مثبت برای بسط امنیت و صلح خواهد بود.

علی باقری کنی، معاون سیاسی وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران نیز در این دیدار بر اهمیت وسعه روابط بین دو کشور و توسعه ابعاد همکاری در راستای منافع مشترک دو ملت همسایه تاکید و خاطر نشان کرد عراق و ایران تاریخ طولانی از همکاری مشترک با یکدیگر دارند.

معاون وزیر خارجه ایران با اشاره به ظرفیت‌های گسترده دو کشور و نقش محوری آنها در منطقه در بسط امنیت و ثبات در آن، مواضع جلال طالبانی رئیس جمهور اسبق و فقید عراق را در تقویت روابط بین دو کشور مورد ستایش قرار داد.