شهرخبر
برچسب‌های مهم خبری:#ایران#رسانه‌ها#وزارت#فرهنگ#فرهنگ و ارشاد

اثر مستقیم جوایز جشنواره ملی رسانه‌های ایران در امتیازبندی رسانه‌ها

اثر مستقیم جوایز جشنواره ملی رسانه‌های ایران در امتیازبندی رسانه‌ها

مدیرکل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از اهدای نمره تشویقی در نظام رتبه‌بندی رسانه‌ها توسط معاونت مطبوعاتی برای برگزیدگان جشنواره خبر داد.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، ایمان شمسایی با بیان اینکه این معاونت در هر فصل تقویمی، اقدام به رتبه‌بندی رسانه‌های داخلی می‌کند، اظهار کرد: در هر فصل برای رتبه‌بندی رسانه‌ها یک سری شاخص‌ها اعلام می‌شود که بر این اساس، رسانه‌ها از یک تا صد نمره‌بندی می‌شوند.

شمسایی با اشاره به اینکه بر اساس این نمره‌بندی، روزنامه‌ها در چهار سطح درجه‌بندی می شوند، گفت: این نمرات اثر مستقیمی در آگهی‌های دولتی‌ها و یارانه دارد که بر اساس تصمیم معاونت مطبوعاتی در شاخص های فصلی پیش‌رو که در مهرماه جمع‌بندی می‌شود، هر روزنامه‌ای که در هر یک از بخش‌های جشنواره ملی رسانه‌های ایران حائز رتبه برتر شود به میزان هر یک مطلب برگزیده یک نمره مستقیم به آن رسانه اهدا می‌شود که در ارزیابی معاونت در مهرماه سال جاری اعمال خواهد شد.

شمسایی این نمره تشویقی را هدیه معاونت مطبوعاتی برای رسانه های فعال در جشنواره خواند.

مدیرکل مطبوعات و خبرگزاری های داخلی همچنین به امتیاز برگزیدگان به منظور دریافت کارت حرفه ای خبرنگاری اشاره کرد و گفت: برای این عزیزان مسیر اهدای کارت حرفه‌ای خبرنگاری تسریع خواهد شد. البته به همه عزیزانی که شاخص های سامانه جامع رسانه را داشته باشند این کارت تعلق می‌گیرد.

در اولویت قرار گرفتن برگزیدگان جشنواره در سفرهای خارجی که در برنامه معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از نکات دیگری بود که شمسایی اظهار کرد و افزود: معاونت مطبوعاتی در نظر دارد از برندگان جشنواره برای برنامه سفرهای خارجی دعوت کند. چندین رایزن فرهنگی ایران در کشورهای اروپایی و همچنین کشورهای هند، روسیه و چند کشور دیگر اعلام آمادگی برای میزبانی از این سفر کردند که به زودی مقصد این سفرها اعلام خواهد شد.

انتهای پیام/