شهرخبر

ایران با امتیاز فدراسیون جهانی والیبال موافقت کرد/ امتیازهای ایران و حریفانش در رده بندی اعمال نمی‌شود

ایران با امتیاز فدراسیون جهانی والیبال موافقت کرد/ امتیازهای ایران و حریفانش در رده بندی اعمال نمی‌شود

فدراسیون والیبال ایران امتیاز هیئت رئیسه فدراسیون جهانی مبنی بر فریز شدن امتیازهای تیم ملی ایران و حریفانش در رده‌بندی جهانی برای چهار دیدار هفته سوم لیگ ملت‌ها را پذیرفت.

به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از سایت فدراسیون والیبال، مرحله مقدماتی مسابقات والیبال لیگ ملت‌ها 2023 با حضور 16 تیم در گروه مردان پیگیری می‌شود.

هفته سوم و پایانی مرحله مقدماتی این رقابت‌ها از 13 تا 18 تیرماه با 32 مسابقه در دو شهر آناهایم آمریکا و پاسای فیلیپین پیگیری می‌شود تا 8 تیم صعود کننده به مرحله نهایی مشخص شوند.

محمدرضا داورزنی رئیس فدراسیون والیبال ایران و عضو هیئت رئیسه فدراسیون جهانی در نشست هیئت رئیسه فدراسیون جهانی به کارشکنی آمریکا و مشکل صدور ویزای این کشور برای تمامی بازیکنان و نفرات اصلی تیم در  هفته سوم لیگ ملت‌ها در آناهایم آمریکا اعتراض کرد.

پس از پیگیری‌ و مذاکرات معتدد محمدرضا داورزنی، هیئت رئیسه فدراسیون جهانی والیبال، موضوع ویزای تیم ایران را به صورت خاص بررسی و در یک تصمیم بی‌سابقه مصوب کرد در صورتی که آمریکا به نفرات اصلی تیم ایران ویزا ندهد، امتیازات ایران و حریفانش در هفته سوم این رقابت‌ها در رده بندی جهانی تاثیری نخواهد داشت تا نتایج بازی ایران در هفته سوم لیگ ملت‌ها 2023 در جایگاه جهانی‌اش تاثیر منفی نداشته باشد.

بر این اساس با توجه به مشخص شدن وضعیت ریجکتی‌های تیم ایران، فدراسیون جهانی در نامه‌ای خواستار تعیین تکلیف در خصوص این موضوع و بهره‌مندی از این امتیاز هیئت رئیسه برای تیم ایران شد.

بر این اساس فدراسیون والیبال ایران با هماهنگی سرمربی تیم ملی، این امتیاز فدراسیون جهانی را پذیرفت و مقرر شد که نتایج 4 مسابقه ایران با فرانسه، بلغارستان، آرژانتین و کوبا در رده‌بندی فدراسیون جهانی تاثیری نداشته باشد.

بدین ترتیب جایگاه یازدهمی تیم ملی والیبال ایران با 241.05 امتیاز تا پایان لیگ ملت‌ها 2023 به قوت خود باقی است.

تا کنون مرتضی شریفی، مهدی جلوه، علی رمضانی، علی حاجی‌پور، بردیا سعادت، سیدمحمد موسوی، جواد کریمی، حسین خانزاده، امیرحسین اسفندیار، آرمین افشین‌فر، محمدرضا موذن و محمدرضا حضرت‌پور بازیکنانی هستند که ویزای آمریکا برای آن‌ها صادر شده است. همچنین از اعضای کادر فنی نیز علیرضا طلوع کیان و اکبر محمدی، سرپرست ویزا دریافت کردند.

بدین ترتیب گروه اول کاروان والیبال ایران که هم اکنون در فرانکفورت به‌سر می‌برد، صبح فردا (یک‌شنبه 11 تیر) این شهر را به مقصد آناهایم ترک خواهد کرد.

انتهای پیام/