شهرخبر

شماره جدید عصر اندیشه منتشر شد

شماره جدید مجله عصر اندیشه با عنوان شورش ناموجودها منتشر شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، عصر اندیشه در ابتدای مسیری نومجله فرهنگ و علوم انسانی عصر اندیشه که پس از انتشار 29 شماره چند ماه توقف انتشار داشت، این بار با ساختار و شمایلی متفاوت شماره نخست از دوره جدید خود را به سردبیری روح الامین سعیدی طی روزهای آتی روانه پیشخوان مطبوعات خواهد کرد. کتاب‌مجله عصر اندیشه با عنوان اصلی شورش ناموجودها به طور خاص و در چهار فصل به کالبدشکافی و تحلیل آشوب‌های خیابانی پاییز 1401 پرداخته است.

در بخشی از یادداشت سردبیر به مناسبت رونمایی از نسخه جدید مجله عصر اندیشه چنین می‌خوانیم:    دلیل غیبت چند ماهه ما تلاشی مجدانه برای بازندایشی، بازتعریف هویتی و  نوسازی به منظور شروعی دوباره بود.

مجله فرهنگ و علوم انسانی عصر اندیشه که در شهریور 1393 زاده شد، پس از طی مسافتی طولانی (29 منزل) در جاده سنگلاخی نشریات اندیشه‌ای و پشت سر نهادن گردنه‌هایی صعب‌العبور و پس از تجربه آزمون و خطاها، افت و خیزها و بیم و امیدهای فراوان و تلاشی خستگی‌ناپذیر برای کسب مجال بقا در ورطه اسف‌انگیز اقتصاد مجلات، اینک در منزل‌گاه سی‌اُم تصمیم به نوشدن و نفس‌ تازه کردن گرفته است تا با آسیب‌شناسی راه طی‌شده و اِشراف بر نقائص و کاستی‌ها استوارتر در مسیر پیش‌رو گام بردارد و دوراندیش‌تر چشم به افق‌های فردا بدوزد.

عصر اندیشه در دوره نوین مانند بسیاری دیگر از هم‌نوعانش هویت خود را در قامت کتاب‌مجله بازتعریف کرده است و می‌خواهد با پرهیز از پراکنده‌گویی و انکسار موضوعی، در هر نوبت تنها بر موضوع واحدی تمرکز یابد و ابعاد و زوایایش را نیک بکاود تا مآلاً بتواند امیدوار باشد در حد بضاعت خود به یکی از مسائل گریبان‌گیر جامعه ایرانِ امروز پرداختی شایسته و همه‌جانبه داشته است و فروتنانه دل خوش دارد که حاصل کاوش‌هایش  شاید گره فروبسته‌ای از کارِ نخبگانِ تصمیم‌ساز این سرزمین بگشاید. یقیناً در پیمایش مسیر تازه‌ای که برگزیده‌ایم از رهنمودهای مشفقانه شمایان به‌ویژه صاحبان اندیشه و قلم بی‌نیاز نیستیم و دست تمنا به سویتان دراز می‌کنیم.

شماره نخست از دوره جدید مجله عصر اندیشه با تمرکز بر ناآرامی‌های خیابانی 1401 طی روزهای آینده پیشکش نگاه مخاطبان عزیز خواهد شد.

انتهای پیام/