شهرخبر
برچسب‌های مهم خبری:#عربستان#عربستان سعودی#حماس#مکه

خشم صهیونیست‌ها از عدم انجام پرواز مستقیم از تل‌آویو به عربستان

خشم صهیونیست‌ها از عدم انجام پرواز مستقیم از تل‌آویو به عربستان

رسانه‌های صهیونیستی خشم خود را از عدم انجام پرواز مستقیم برای انتقال حجاج از اراضی اشغالی به مکه مکرمه، حضور هیئت‌هایی از انصارالله و جنبش حماس در عربستان سعودی اعلام کردند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، رسانه‌های صهیونیستی اعلام کردند از اینکه هیئت‌هایی از ایران، یمن و رهبران حماس در مکه مکرمه حضور دارند؛ اما سعودی‌ها اجازه پرواز از تل‌آویو به عربستان را نداده‌اند ، ناراحت و خشمگین هستند.

به گزارش المیادین، رسانه‌های صهیونیستی تاکید کردند در حالی که امسال هیچ پرواز مستقیمی از اسرائیل برای انجام مناسک حج در عربستان سعودی وجود ندارد، هیئت‌هایی از ایران، فلسطین و یمن در مکه حضور دارند.

«روعی کایس» کارشناس امور عربی شبکه صهیونیستی « کان» نیز اعلام کرد که ده‌ها هزار ایرانی، هیئتی از انصارالله و همچنین رهبری حماس از جمله «صالح العاروری» نایب رئیس دفتر سیاسی حماس در عربستان سعودی حضور دارند.

شبکه  صهیونیستی کان اعلام  کرد که با وجود تلاش‌های صورت گرفته، هیچ پرواز مستقیمی میان اسرائیل و عربستان سعودی برای انتقال زائران به مکه مکرمه وجود ندارد و حجاج فلسطینی از اراضی فلسطین و از طریق کشور سوم به عربستان سعودی  می‌روند.

وزارت حمل و نقل رژیم صهیونیستی  اعلام کرد که  خطوط هوایی درخواستی برای انجام پرواز به مقاصد عربستان سعودی ارائه نمی‌دهند و یکی از دستیاران ارشد «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی نیز اذعان کرد که این اتفاق نخواهد افتاد.

هیئتی از جنبش مقاومت اسلامی فلسطین حماس به ریاست «اسماعیل هنیه» رئیس دفتر سیاسی این جنبش برای انجام مناسک حج به عربستان سعودی سفر کرد.

چند روز گذشته رسانه‌های صهیونیستی اعلام کردند که پروازهای مستقیم از فلسطین اشغالی به عربستان سعودی در سال جاری انجام نخواهد شدسران اسرائیلی و آمریکایی انتظار داشتند که عربستان سعودی به نشانه حسن نیت ، اجازه پروازهای مستقیم از اسرائیل به عربستان سعودی را برای انجام مراسم حج امسال بدهد.

پیش از این  نیز « تزاچی هانگبی» مشاور امنیت داخلی رژیم صهیونیستی به رادیو کان اعلام کرده بود که شاید در موسم حج آینده در موقعیتی باشیم که بتوانیم در زمینه انجام پروازهای مستقیم از اینجا به عربستان کمک کنیم؛ اما برای گفتن این موضوع هنوز خیلی زود است.

وی در آخرین مواضع خود درباره روند عادی‌سازی روابط میان این رژیم و عربستان اعلام کرد که راهی بسیار طولانی را برای عادی‌سازی مناسبات با عربستان سعودی پیشِ‌روی خود داریم.

مشاور امنیت داخلی رژیم صهیونیستی  به روزنامه اسرائیل هیوم گفت: از آنجایی که معتقدیم توافق عربستان و آمریکا مقدمه‌ای برای هرگونه توافق صلح اسرائیل با ریاض است، برآورد می‌کنیم که شانس دستیابی به آن زیاد نخواهد بود.

پیش از این نیز رسانه صهیونیستی «یدیعوت آحارانوت» نوشت که شاهد آن هستیم که تلاش‌های دیپلماتیک انجام گرفته توسط دولت «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا برای پیشبرد سازش بین عربستان سعودی و اسرائیل طبق پیش بینی پیش نرفته است و به همین دلیل امضای این توافق در آینده نزدیک به انجام نخواهد رسید، چون 3 چالش بزرگ پیش روی خود می‌بیند.

روزنامه  یدیعوت آحارانوت در گزارش خود در این رابطه افزود: مسئولین اسرائیلی بر این باورند که راه برای امضای توافق سازش بین اسرائیل و عربستان همچنان طولانی است.

انتهای پیام/