شهرخبر

دو قهرمان روسی که دبیر برای حضور در تیم ملی کشتی آزاد به آنها پیشنهاد همکاری داد

دو قهرمان روسی که دبیر برای حضور در تیم ملی کشتی آزاد به آنها پیشنهاد همکاری داد

علیرضا دبیر از بدو ریاستش بر فدراسیون کشتی، از دو قهرمان نامدار کشتی روسیه خواست که با تیم ملی ایران همکاری کنند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، فدراسیون کشتی با پیشنهاد پژمان درستکار عیسی حاجی‌اف را به عنوان عضو جدید کادرفنی تیم ملی کشتی آزاد انتخاب کرد، اما او تنها روسی نبود که از فدراسیونِ علیرضا دبیر پیشنهاد همکاری دریافت کرده بود.

پیش از عیسی، در سال‌های گذشته نیز فدراسیون کشتی از دو قهرمان نامدار کشتی روسیه خواست که برای همکاری با تیم ملی ایران به تهران بیایند اما هر کدام از آنها در آن مقطع به دلیل مشغله کاری این موضوع را نپذیرفتند.

یکی از آنها بووایسا سایتی‎‌اف بود، قهرمان نامدار کشتی روسیه و کشتی‌گیر قرن جهان با کلکسیونی از طلاهای باکیفیت در المپیک‌ها، مسابقات جهانی، قهرمانی اروپا و... اما سایتی‌اف که از گذشته و دوره قهرمانی‌اش رابطه خوب و نزدیکی با علیرضا دبیر قهرمان المپیک 2000 سیدنی داشته، این پیشنهاد را به دلیل عضویت در دومای روسیه نپذیرفت اما گفت که اگر کلاس مربیگری در ایران برگزار شود، حتما برای تدریس خواهد آمد.

سایتی‌اف تنها روسی نبود که پیشنهاد همکاری را از علیرضا دبیر دریافت کرد. علاوه بر او، ماخاچ مرتضی علی‌اف حریف علیرضا دبیر در المپیک 2004 آتن دیگر قهرمان روس بود که با پیشنهاد رئیس فدراسیون کشتی ایران مواجه شد.

مرتضی علی‌اف که در آخرین سال قهرمانی علیرضا دبیر، درحالیکه او کتفش به شدت آسیب‌دیده و با کورتون خودش را به آتن رسانده بود، موفق به حذف قهرمان المپیک قبلی شد. دبیر از او خواست که برای مربیگری به ایران بیاید که او هم به دلیل مشغله کاری این پیشنهاد را در آن مقطع رد کرده و اعلام کرد که برای مدرسی کلاس مربیگری هر وقت که فدراسیون ایران بگوید، خواهد آمد.

درنهایت عیسی حاجی‌اف نایب‌قهرمان پیشین کشتی جهان که سالها سابقه حضور در لیگ برتر ایران را داشت، رفاقتی پیشنهاد فدراسیون کشتی را پذیرفت و قرار است تا مسابقات جهانی 2023 بلگراد کنار تیم باشد.

باید دید همکاری فدراسیون ایران با عیسی حاجی‌اف بعد از بلگراد ادامه پیدا خواهد کرد، یا روس دیگری برای المپیک کنار کادرفنی تیم ملی قرار خواهد گرفت؟ و یا پرونده حضور روس‌ها در ایران، به کل در فدراسیون علیرضا دبیر بسته خواهد شد.

انتهای پیام/