شهرخبر

حملات هوایی روسیه به پایگاه‌های تروریست‌ها در حومه‌ ادلب و لاذقیه

ایسنا نوشت: شبکه خبری المیادین امروز یکشنبه از حملات هوایی روسیه به پایگاه‌های گروه‌های شبه‌نظامی در حومه‌های ادلب و لاذقیه خبر داد.

شبکه خبری المیادین امروز اعلام کرد که جنگنده‌های روس در دو حمله هوایی پایگاه‌های گروه‌های شبه‌نظامی واقع در اطراف شهر "جسر الشغور" در حومه شمال غربی ادلب را هدف قرار دادند.

شبکه ماهواره‌ای الجزیره نیز به نقل از برخی منابع در اپوزیسیون سوریه اعلام کرد که در حمله روسیه به جسر الشغور و اطراف ادلب ۱۱ تن جان خود را از دست دادند.

پیشتر دیده‌بان حقوق بشر سوریه وابسته به اپوزیسیون این کشور اعلام کرده بود که حملات جنگنده‌های روس به اطراف شهر ادلب و محور کبانة در حومه شمالی لاذقیه دوباره ازسرگرفته شدند؛ اما تاکنون گزارشی از تلفات انسانی آن منتشر نشده است.

خبرنگار المیادین در ادامه اظهار کرد: در حملات هوایی روسیه پایگاه‌های هیئت تحریر الشام (جبهه النصره سابق) و هم‌پیمانان آنها در اتاق عملیات الفتح المبین واقع در شهر اریحا در جنوب ادلب هدف قرار گرفتند.

این منبع در ادامه گفت: جنگنده‌های روس پایگاه‌های هیئت تحریر الشام و حزب اسلامی ترکستانی در حومه شمالی لاذقیه و اطراف ادلب را هدف قرار دادند.

همچنین روز گذشته نیروی هوایی مشترک دو ارتش روسیه و سوریه، حملات هوایی را علیه اهداف نظامی هیئت تحریر الشام و حزب اسلامی ترکستانی در حومه‌های ادلب و لاذقیه انجام دادند.

برخی منابع محلی به شبکه خبری المیادین اظهار کردند، جنگنده‌های روس گروه‌های شبه‌نظامی‌ای را هدف قرار دادند که در دو روز گذشته نقاط غیرنظامی در حومه‌های حماه و لاذقیه را هدف قرار دادند.

جنگنده‌های شناسایی ارتش سوریه تحرکات هیئت تحریر الشام و حزب اسلامی ترکستانی در محورهای شهرهای بداما و الناجیه در حومه غربی ادلب و ارتفاعات الخضر در حومه شمالی لاذقیه را رصد کردند و آنها به شکل مستقیم هدف قرار گرفتند؛ اما اطلاعاتی درباره میزان خسارات و تلفات وارده گزارش نشده است.

این تحولات میدانی پس از تنش در مناطق امن در روستاهای جورین، سلحب و دیرشمیل در حومه غربی حماه و القرداحه در حومه لاذقیه با استفاده از راکت و پهپاد رخ دادند و در نتیجه این حملات راکتی و پهپادی چهار تن از جمله دو کودک به شهادت رسیده و تعدادی دیگر نیز زخمی شدند.

روز جمعه در حمله گروه‌های شبه‌نظامی مستقر در حومه‌های لاذقیه و ادلب، یک شهروند به شهادت رسیده و تعدادی دیگر زخمی شدند.

311311