شهرخبر
برچسب‌های مهم خبری:#سعید#بنیاد

مدیرعامل بنیاد غدیر: برنامه‌ریزی برای اطعام ۴۰ میلیون نفری در روز عید سعید غدیر

مدیرعامل بنیاد غدیر: برنامه‌ریزی برای اطعام 40 میلیون نفری در روز عید سعید غدیر

مدیرعامل بنیاد بین‌المللی غدیر گفت: برای مناسک‌سازی غدیر از جمله اجرای طرح اطعام غدیر ۴۰ میلیون غذای تبرکی تدارک دیده شده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم ، آیت الله کاظم صدیقی در نشست خبری بنیاد بین‌المللی غدیر گفت:  همه ظرفیت‌های موجود در داخل و خارج از کشور را برای گرامیداشت و مناسک‌سازی غدیر بسیج کرده و با دعوت از مردم شریف خواستار مشارکت در جشن‌های غدیری هستیم. حماسه انقلاب ما، حماسه خون شهیدان و حماسه بلوغ مردم در قبول حکمرانی علوی بر مبنای مدل حاکمیت ولایت فقیه است، لذا یک پیروزی بی بدیل است که ملت ایران به قدرتی بزرگ در دنیا تبدیل شده است و همه ما در قبال غدیرمسئولیم و باید همانند روزعاشورا، روز قدس، روز22 بهمن و ... برای پاسداشت روز غدیر تلاش کنیم.

در ادامه، ظریف‌منش مدیر عامل بنیاد بین‌المللی غدیر دربارۀ جزئیات برنامه گفت: برنامه‌های متنوع و متعددی برای گرامیداشت ماه ذی الحجه و دهه امامت و ولایت در داخل و خارج از کشور پیش بینی شده است و هدف بنیاد بین‌المللی غدیر گسترش فرهنگ غنی غدیر و توجه به آموزه‌های علوی در جامعه است و تلاش می‌کنیم تا نشاط وسیعی را تدارک ببینیم که همراه با معرفت افزایی نسبت به فلسفه و پیام‌های آموزنده غدیر باشد.

ظریف منش با بیان اینکه شعار برنامه‌های امسال «امیرالمؤمنین علیه‌السلام  معیار زندگی، الگوی حکمرانی» است ادامه داد: امیرالمؤمنین علیه‌السلام  می‌تواند معیار زندگی برای مردم و برای مدیران و حکمرانان الگوی حکمرانی باشد. شعار محوری در این ایام «هر خانه یک جشن، یک پرچم، یک اطعام و هر محله یک موکب غدیر» است.

مدیر عامل بنیاد بین‌المللی غدیر افزود: تلاش شده در برنامه‌ریزی و اجرای برنامه‌های گرامیداشت غدیر به ابعاد فردی، اجتماعی، ملی و بین‌المللی توجه شود و ما غدیر را مرتبط با مهدویت، انتظار و زمینه ساز ظهور می‌دانیم. بر این اساس برای مناسک‌سازی غدیر از جمله اجرای طرح اطعام غدیر 40 میلیون غذای تبرکی تدارک دیده شده است که در روز عید غدیر در میادین و معابر اصلی شهر‌های کشور طبخ و توزیع می‌شود. 

وی افزود: همچنین رونمایی از بزرگ‌ترین پرچم امیرالمؤمنین (ع) در میدان غدیر کرمانشاه به مساحت 400 متر مربع، برگزاری ده‌ها جشنواره فرهنگی، هنری شعر، خوشنویسی و هنر‌های تجسمی غدیر، برگزاری 38 همایش ملی، منطقه‌ای و بین‌المللی مباهله، برگزاری همایش منطقه‌ای ولایت محور اتحاد امت اسلامی با حضور اندیشمندان اهل سنت و شیعه داخلی و کشورهای حاشیه خلیج فارس به میزبانی استان هرمزگان، مراسم تجلیل از 4000 نفر از سادات اهل سنت، برگزاری 110 کارگاه آموزشی جهاد تبیین غدیر، برگزاری راهپیمایی عظیم غدیر و راه‌اندازی کاروان‌های شادی غدیر در 200 نقطه از کشور، برگزاری 40جشن ازدواج آسان به مناسبت روز پیوند آسمانی امیرالمؤمنین علیه‌السلام  و حضرت فاطمه (س)، برگزاری دومین همایش ملی حکمرانی مطلوب از منظر امام علی (ع) (به میزبانی استان آذربایجان شرقی، برگزاری اولین همایش ملی علمی، پژوهشی عروه الوثقی با حضور علما ی اهل سنت و شیعه (به میزبانی استان گلستان، برگزاری ششمین جشنواره بین‌المللی حمایت از آثار برتر دانشجویی غدیر، آزاد‌سازی زندانیان جرایم غیر عمد به مناسبت عید سعید غدیر و روز میلاد امام موسی کاظم(ع)، اهدای بسته‌های معیشتی به خانواده‌های کمتر برخوردار با همکاری دستگاه‌های اجتماعی حمایتی و امدادی در قالب طرح احسان غدیر، برگزاری همایش بانوان فاطمی در بیست و ‌سومین روز از ماه ذی‌الحجه (روز حجاب و عفاف)، برگزاری سیزدهمین همایش ملی سیره علوی به میزبانی استان لرستان، برگزاری دهمین همایش ملی غدیر پژوهی به میزبانی استان کرمانشاه،  برگزاری 4 جشنواره فرهنگی، هنری غدیری و علوی در خارج از کشور نظیر: اولین جشنواره فرهنگی هنری ویژه دانش آموزان و دانشجویان ایرانی خارج از کشور با اهتمام وزارت آموزش و پرورش‌،‌ وزارت علوم،‌تحقیقات و فناوری‌، ‌وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی، برگزاری همایش‌های تبیینی ترویجی،‌ مراسم‌های گرامیداشت غدیر و مسابقات فرهنگی غدیر در 80 کشور دنیا از طریق وزارتخانه‌های امور خارجه، آموزش و پرورش و علوم تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی‌، سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، مجمع جهانی اهل بیت(ع)، جامعه المصطفی العالمیه و مجمع تقریب مذاهب اسلامی نظیر: برگزاری همایش تبیینی ترویجی امامت در کشور هلند‌،‌گردهمایی مبلغان غدیر در کشور هند، برگزاری مسابقه حفظ چهل حدیث غدیر، همایش غدیردر کشور ترکیه، همایش ملی غدیر در کشور عراق و ... را نمونه‌هایی از برنامه‌های ایام الله دهه امامت و ولایت عنوان کرد.

انتهای‌پیام/