شهرخبر

مصوبه فدراسیون جهانی والیبال به سود ایران

مصوبه فدراسیون جهانی والیبال به سود ایران

فدراسیون جهانی والیبال در مصوبه‌ای به احتمال عدم صدور ویزای آمریکا برای تیم ملی ایران واکنش نشان داد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از روابط عمومی فدراسیون والیبال، نشست هیئت رئیسه فدراسیون جهانی والیبال روزهای اول تا سوم تیر ماه به میزبانی شهر پونتا کانا در جمهوری دومینیکن برگزار شد.

محمدرضا داورزنی رئیس فدراسیون والیبال ایران و عضو هیئت رئیسه فدراسیون جهانی که به دعوت آری گراسا رئیس FIVB در این نشست شرکت کرده است، در دو روز گذشته موضوع صادر نشدن ویزای تیم ملی والیبال ایران برای هفته سوم لیگ ملت‌ها در آناهایم آمریکا را با اعتراضات کتبی و شفاهی، پیگیری‌ها و رایزنی فراوان در دستور کار نشست هیئت رئیسه قرار داد.

پس از پیگیری‌ و مذاکرات معتدد محمدرضا داورزنی، هیئت رئیسه فدراسیون جهانی والیبال موضوع ویزای تیم ایران را به صورت خاص بررسی کرد و تصویب کرد در صورتی که آمریکا به تیم کامل ایران ویزا ندهد، امتیازات ایران در رده‌بندی جهانی حفظ می‌شود و بازی نکردن ایران در هفته سوم لیگ ملت‌ها 2023 در جایگاهش تاثیری نخواهد داشت.

به این ترتیب اگر آمریکا به تمامی نفرات اصلی تیم ایران تا زمان پرواز تیم از فرانکفورت به این کشور (یکشنبه 11 تیر) ویزا ندهد، نتیجه بازی‌های ایران در رده‌بندی جهانی نیز تاثیر نخواهد داشت.

فدراسیون جهانی والیبال در متن مصوبه خود برای این موضوع تاکید کرده است که تیم ملی والیبال ایران امسال در اتفاقی عجیب و غریب با یک مشکل بسیار جدی در مورد ویزای سفر به آمریکا در هفته سوم لیگ ملت‌ها روبرو شده است که بر اساس منشور المپیک، هیچ فردی نباید به دلیل نوع پاسپورتش دچار این مشکل شود.

این موضوع تا به امروز حل نشده و اخذ ویزای آمریکا برای همه اعضای تیم ایران میسر نشده است، به گونه‌ای که چهار فرد مهم از تیم ایران که عبارت است از پاسور، لیبرو و یکی از بهترین پشت خط زن‌ها به همراه سرمربی تیم نتوانستند ویزای خود را دریافت کنند.

فدراسیون جهانی والیبال همچنان تدابیر خود را رها نکرده و به دنبال اعزام کل تیم ایران به آمریکا است، اما اگر چنانچه این امر میسر نشود که تیم ایران با نفرات اصلی خود به آمریکا برود، حق با ایران خواهد بود.

بنابر این در نشست هیئت رئیسه فدراسیون جهانی تصویب شد که برای چهار بازی ایران در آمریکا، امتیاز ایران در رنکینگ ثابت بماند. با توجه به اینکه رنکینگ لیگ ملت‌های والیبال در انتخابی المپیک تاثیرگذار است، منصفانه نیست که ایران با تیم اصلی خود به میدان نرود. این موضوع برای نخستین بار است که از سوی هیئت رئیسه فدراسیون جهانی برای یک تیم ملی اعمال می‌شود.

برنامه هفته سوم لیگ ملت‌های والیبال 2023

انتهای پیام/