ایران ۰-2 ایتالیا/ شاخ‌به‌شاخ با قهرمان جهان در روتردام

تیم ملی والیبال ایران دیروز با ارائه یک نمایش کم نقص و خوب در سه ست متوالی آلمان را شکست داد و کار سخت و البته هیجان‌انگیز والیبالیستهای ایران در هفته دوم لیگ ملت‌ها شروع شده است. جایی که باید در بازی‌های بعد از ایتالیا به مصاف دو تیم آماده دنیا یعنی آمریکا و هلند بروند.

ایران در اولین گام از این سه گانه امروز رو در روی ایتالیا قرار گرفت. تیمی که چندی پیش موفق شد قهرمان جهان شود. فردیناندو دی‌جورجی در هفته اول از یک ترکیب کاملا ناشناخته استفاده کرده بود، اما با این وجود هم تیمش دو برد به دست آورد. در هفته دوم، اما او ترکیبش را زیر و رو کرد و تقریبا با همان نفراتی که قهرمان جهان شد پا به روتردام گذاشته است.

نکته قابل توجه ماجرا درباره ایتالیا این است که تقابل با ایران اولین بازی آن‌ها در هفت دوم لیگ ملت‌هاست و همانطور که کادر فنی ما نیز تاکید کردند این کار را برای ایران سخت می‌کند، چون هیچ اطلاعات دقیقی برای آنالیز ایتالیای زیر و رو شده وجود ندارد و شاید بهتر است برای شناخت سبک بازی این تیم به همان مسابقات قهرمانی جهان رجوع کنیم.

تیم ملی والیبال ایران:
سید محمد موسوی (کاپیتان)، مهدی جلوه، محمد، ولی زاده، محمد طاهر وادی، جواد کریمی، امین اسماعیل‌نژاد، علی حاجی‌پور، محمدرضا حضرت‌پور، آرمان صالحی، امیرحسین اسفندیار، مرتضی شریفی، پوریا حسین خانزاده، شهروز همایونفرمنش، میثم صالحی

تیم ملی والیبال ایران

لیست تیم ملی والیبال ایتالیا:

پاسورها: 
سیمون جیانلی (پروجا)
ریکاردو اسبرتولی (ترنتینو) 
دریافت‌کننده‌ها: 
الساندرو میچیلتو (ترنتینو)
دانیله لاویا (ترنتینو)
توماسو رینالدی (مودنا)
جولیو ماگالینی (ورونا) 
قطر پاسورها: 
یوری رومانو (پیاچنزا)
فابریزیو جیرونی (پیاچنزا) 
مدافعان میانی: 
سیمون آنزانی (لوبه)
جیانلوکا گالاسی (مونزا)
روبرتو روسو (پروجا)
ادواردو کانسکی (پیاچنزا) 
لیبروها: 
لئوناردو اسکنفرلا) پیاچنزا)
فیلیپو فدریچی (مودنا)