شهرخبر
برچسب‌های مهم خبری:#ارتش#فلسطین

ورود نیروهای حزب الله به داخل مرزهای فلسطین اشغالی

ناکارآمدی سلاح‌های آمریکایی در اوکراین/رزمایش بی‌نظیر حزب‌الله

رسانه عبری زبان کان گزارش داده است که در هفته های اخیر نیروهای حزب الله وارد مناطق فلسطین اشغالی شده اند اما ارتش اسرائیل واکنشی نشان نداده است.

سرویس جهان مشرق - شبکه صهیونیستی کان اعلام کرد که طی بحثی که هفته گذشته در کمیته روابط خارجی و امنیت کنست برگزار شد، مشخص شده است یک نیروی حزب الله به قلمرو اسرائیل (فلسطین اشغالی) در بخش کوه داو حمله کرده و یک پست نظامی در آنجا ایجاد کرده است.

این مورد توسط چند تن از اعضای کنست در بحثی که سه شنبه گذشته در این کمیته با حضور بنیامین نتانیاهو برگزار شد، بیان شده بود. اعضای کنست توجه نتانیاهو را به حادثه ای غیرعادی و جدی که در مرز شمالی فلسطین اشغالی رخ داده است جلب کردند. بر اساس آنچه در این گفتگو گفته شد، در هفته های اخیر یک نیروی حزب الله از خط آبی کوه داو عبور کرده و دو چادر در داخل خاک فلسطین اشغالی برپا کرده است. در این پست نظامی ایجاد شده، چندین نیروی حزب الله که بین سه تا هشت نفر براورد می شود، حضور دارند. اما ارتش اسرائیل تاکنون اقدامی در این رابطه انجام نداده است.

ورود نیروهای حزب الله به داخل مرزهای فلسطین اشغالی
حزب الله یک موضع نظامی در داخل خاک اسرائیل ایجاد کرد

آویگدور لیبرمن، رئیس یکی از احزاب مخالف نتانیاهو در واکنش به این خبر نوشت: «یک دولت ضعیف و ترسیده که هر روز سستی نشان می دهد. تجاوز حزب الله به قلمرو حاکمیتی اسرائیل (فلسطین اشغالی) و عدم پاسخ اسرائیل به طور کامل نشان دهنده توانایی های واقعی دولت "جناح راستی" (دولت نتانیاهو) است. دولتی که امنیت شهروندان خود را به طور روزانه نادیده می گیرد، شایسته ادامه کار نیست.»