شهرخبر

فعالان فرهنگی کشور تقدیر شدند؛ از قهرمان آلیش تا نمایندۀ مجلس

فعالان فرهنگی کشور تقدیر شدند؛ از قهرمان آلیش تا نمایندۀ مجلس

طی رویداد ملی نهضت به مناسبت یکم تیرماه سالگرد تأسیس تبلیغات اسلامی از فعالان فرهنگی کشور تقدیر شد.

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، رویداد ملی نهضت به مناسبت یکم تیرماه سالگرد تأسیس سازمان تبلیغات اسلامی و روز تبلیغات و اطلاع رسانی دینی با حضور حجت الاسلام قمی رئیس آن سازمان، نیک‌زاد عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی و جمعی از مبلغین و مفسرین و خانوادۀ شهدا در حوزۀ هنری برگزار شد.

حجت الاسلام حریزاوی قائم مقام سازمان تبلیغات اسلامی در این مراسم گفت: وقتی جهاد تبیین، این واجب عقلی و شرعی بر دوش همه ما قرار گرفته، گرد هم آمدن و هم‌اندیشی کردن و معرفی کسانی که قدم مؤثری در این جهاد عظیم روزگار ما در این جنگ شناختی پیچیده و گسترده بر می دارند، جهاد دیگری است.

وی افزود: ما این روز را هر سال گرامی می‌داریم و سعی می‌کنیم از عزیزانی که در گوشه و کنار این کشور بدون هیچ مقام رسمی و هیچ انتساب قانونی و جایگاه شغلی و فقط برای یک رسالت که همان رسالت الهی است، دست به تبلیغ می‌زنند، تقدیر کنیم. این حرکت تبلیغی اختصاصی به طلبه‌ها ندارد و شرط آن، ایمان و عمل صالح است.

پس از سخنرانی حجت الاسلام حریزاوی، در بخش اول تقدیرها، از خانواده‌های شهید عجمیان و شهید آرمان علی وردی و نیز حجت الاسلام رنجبر، امام جماعت، خانم منصوره کوشکی بانوی فعال مسجدی و صاحب پنج فرزند، حجت الاسلام دکتر سرلک، احمد حاجی شریف قاری قرآن و ابوالفضل بهرام‌پور مترجم و مفسر قرآن تقدیر به عمل آمد.  

در ادامۀ این مراسم، حجت الاسلام قمی گفت: دستگاه تبلیغی ما را به یاد شهید حقانی می‌اندازد. اول مبلغ، شهدا و شهدای تبلیغ بودند و خانواده‌های شهدایی که شمع محفل ما هستند. در این روز از کسانی تقدیر می‌شود که در تبلیغ اسلام ناب نقش مهمی داشتند. خیلی‌ها تبلیغ می‌کنند و از همۀ ایشان مجال تقدیر نیست. شبیه این رویداد همزمان در سراسر کشور در حال اجرا است. یکی از دغدغه‌های ما در یکم تیر، نشر خوبی‌هاست. پس نشر خوبی‌ها یکی از محور تقدیرهاست.

وی افزود: مردمی شدن امر تبلیغ از دیگر دغدغه‌های سازمان است. روحانیون و اساتید باید سررشته مبلغان باشند منتها مختص به این قشر نیست. همۀ مردم باید تبلیغ کنند و مبلغ باشند. 

بخش دوم تقدیرها از اهالی هنر و فرهنگ بود. در این بخش از این فعالان تقدیر شد: مریم شعبانی کارگردان تئاتر؛ محمدحسین نیرومند هنرمند گرافیست کشور؛ حسن روح الأمین نقاش آیینی کشور، حسین حقیقی خواننده شعرهای انقلابی؛ محمدرضا شفیعی، تهیه کننده و مدیرعامل خبرگزاری صبا؛ روح الله رضوی فعال رسانه‌ای اهل کشمیر؛ حسین شاه‌مرادی مدیر شبکۀ چهار سیما؛ سپیده بابایی قهرمان ورزش آلیش و دکتر علی نیکزاد به عنوان حامی امور فرهنگی. 

در بخش سوم تقدیرها از فرزند شهید داریوش رضایی نژاد و نیز تعدادی از فعالان فرهنگی تقدیر به عمل آمد. 

انتهای‌پیام/