شهرخبر
برچسب‌های مهم خبری:#معترضان

دومین روز درگیری نظامیان صهیونیست با اهالی جولان اشغالی

حمله صهیونیست‌ها به معترضان سوری در بلندی‌های اشغالی جولان

عناصر رژیم صهیونیستی برای متفرق کردن معترضان سوری در بلندی‌های اشغالی جولان از گاز اشک آور استفاده و به سمت آن‌ها حمله کردند.

به گزارش مشرق، شبکه المیادین گزارش داد که از ساعتی قبل صدها تن از ساکنان بلندی‌های اشغالی جولان سوریه برای اعلام مخالفت خود با اقدامات دشمن صهیونیستی در این منطقه تجمع کردند.

عناصر رژیم صهیونیستی نیز تمام مسیرهای منتهی به منطقه الحفایر که محل نصب توربین‌های بادی توسط این رژیم است را بستند. نظامیان صهیونیست برای متفرق کردن معترضان سوری از گازهای اشک آور استفاده کردند.

در جریان حمله این عناصر به سمت شهروندان سوری، تعدادی از این معترضان مجروح شدند. عناصر ارتش رژیم صهیونیستی برای هدف قرار دادن معترضان سوری با استفاده از گازهای اشک آور، از پهپاد نیز استفاده کردند.

معترضان سوری اعلام کردند که هدف رژیم صهیونیستی از نصب این توربین‌ها در منطقه مذکور، بیرون کردن ساکنان اصلی بلندی‌های جولان اشغالی سوریه است. آنها تاکید کردند که هرگز از خاک کشورشان عقب نشینی نخواهند کرد.

روز گذشته نیز رسانه‌های سوری از درگیری شدیدی خبر دادند که میان ساکنان جولان اشغالی با اشغالگران صهیونیست رخ داد. منابع سوری اعلام کردند که صهیونیست‌ها اقدام به استقرار گسترده نظامیان برای محاصره مناطق زراعی کردند که قرار است توربین‌های بادی بزرگ در جولان اشغالی نصب کنند.

ساکنان جولان به مقابله با نظامیان صهیونیست پرداختند و با نصب توربین‌ها و تلاش برای چنگ انداختن بر اراضی کشاورزی خود، مخالفت کردند. لازم به ذکر است که برنامه احداث توربین‌های بادی یکی از خطرناک‌ترین طرح‌های استعماری رژیم صهیونیستی است که اشغال شش هزار هکتار از زمین‌های جولان سوریه را در سه مرحله، هدف قرار می‌دهد؛ در مرحله اول اجرای این برنامه رژیم صهیونیستی زمین‌هایعیون الحجل و المنصوره و الثلجیات را به تصرف درآورده و ۴۲ توربین بادی به ارتفاع ۱۲۰ متری را در آنجا مستقر کرده و در مرحله دوم آن قرار است زمین‌های روستاهای مجدال شمس، مسعده، عین قینیا و در مرحله سوم نیز روستاهای بکاته و ناحیه تل الفارس توسط صهیونیست‌ها هدف گذاری شده است.

رژیم صهیونیستی در جنگ شش‌روزه سال ۱۹۶۷ بخش‌های زیادی از جولان سوریه را به اشغال خود در آورده است.

منبع: مهر