شهرخبر
برچسب‌های مهم خبری:#آموزش و پرورش#مدارس#وزیر آموزش

جزئیات تصحیح برگه‌ها در امتحانات نهایی دانش‌آموزان با روش جدید | در اختلاف بین نمرات مصححین کدام نمره ملاک عمل است؟

چهارشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۹:۱۹

معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش جزئیات تصحیح برگه‌های امتحانات نهایی مدارس را با روش جدید تشریح کرد.

مدرسه - امتحانات - آزمون

به گزارش همشهری آنلاین، محمدمهدی کاظمی معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش درباره نحوه تصحیح برگه‌های امتحان نهایی اظهار کرد: تصحیح برگه‌ها به صورت الکترونیکی انجام می‌شود. بعد از انجام آزمون، همه پاسخ برگ‌ها اسکن می‌شوند و ۲ مصحح هم هر برگه‌ را تصحیح می‌کنند. 

به گفته وی، اگر اختلاف نمره‌ای که ۲ مصحح در برگه‌ها درج می‌کنند بیش از یک نمره باشد، مصحح سوم برگه را تصحیح می‌کند و نهایتا نمره نهایی اعلام می‌شود.

معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش در پاسخ به اینکه در صورتی که ۳ مصحح ۳ نمره متفاوت را برای دانش‌آموزی درج کنند، ملاک کدام نمره است، اظهار کرد: میانگین نمرات را مد نظر قرار می‌دهند، اما طبیعتا در شرایطی که اختلاف بین مصحح اول و دوم وجود دارد، ملاک، نمره مصحح سوم است. اگر اختلاف نمره دو مصحح نیز کمتر از یک نمره باشد، طبیعتا نمره بالاتر را ملاک قرار می‌دهند.

تصحیح اوراق استان‌ها در استان‌های نامشخص دیگر

کاظمی با بیان اینکه تصحیح اوراق به شکلی است که مشخص نیست برگه‌ها مربوط به چه شخصی است، گفت: ابتکاری که امسال انجام شد این است که تصحیح اوراق در استان‌های مختلف و برگه هر استانی در یک استان دیگر که مشخص نیست کدام استان است، انجام می‌شود. بنابراین اینگونه نیست که تصحیح اوراق هر دانش‌آموزی در همان استان انجام شود.