شهرخبر
برچسب‌های مهم خبری:#سه شنبه

رئیس شرکت چینی علی بابا از سمت خود کناره‌گیری می‌کند

رئیس شرکت چینی علی بابا از سمت خود کناره‌گیری می‌کند

هولدینگ چینی علی بابا در بیانیه‌ای که روز سه شنبه منتشر شد، اعلام کرد که رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل این فروشگاه اینترنتی معروف در ماه سپتامبر از سمت خود کناره گیری خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری تاس، شرکت چینی علی بابا در بیانیه‌ای که روز سه شنبه منتشر شد، اعلام کرد که دنیل ژانگ، رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل این فروشگاه اینترنتی معروف در ماه سپتامبر از سمت خود کناره گیری خواهد کرد و ادی وو جانشین وی خواهد شد.

به گفته شرکت علی بابا، جوزف تسای، معاون اجرایی فعلی نیز به عنوان رئیس هیئت مدیره جانشین دنیل ژانگ خواهد شد.

بر اساس این گزارش، هر دو انتصاب در تاریخ 10 سپتامبر 2023 اعمال خواهد شد. پس از این جابجایی، دانیل ژانگ به رهبری گروه هوش ابری علی بابا ادامه خواهد داد.

وی گفت: این برای من زمان مناسبی است تا با توجه به اهمیت گروه هوش ابری علی‌بابا که به سمت تبدیل شدن به یک شرکت مستقل پیش می‌رود، تغییری را ایجاد کنم.

این اظهارات در حالی صورت می‌گیرد که برنامه‌های مربوط به بزرگ ترین تجدید ساختار کاری علی بابا از زمان تاسیس این شرکت توسط "جک ما" در بیش از دو دهه پیش، در ماه مارس اعلام شد.

بنا بر این گزارش، این سازماندهی مجدد مستلزم ایجاد 6 واحد مستقل با تمرکز بر زمینه‌های رایانش ابری، تجارت الکترونیک، لجستیک هوشمند، خدمات محلی، عملیات تجاری جهانی و همچنین رسانه و سرگرمی است.

انتهای پیام/