شهرخبر

پاسخ کمیته ملی المپیک به علیرضا دبیر/ ۷.۵ میلیارد در ۳ ماه به حساب فدراسیون کشتی واریز شده است

پاسخ کمیته ملی المپیک به علیرضا دبیر/ 7.5 میلیارد در 3 ماه به حساب فدراسیون کشتی واریز شده است

کمیته ملی المپیک اعلام کرد در سه ماه اول سال جاری تاکنون مبلغ هفت میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان به فدراسیون کشتی واریزی داشته است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، روابط عمومی کمیته ملی المپیک در واکنش به اظهارات علیرضا دبیر رئیس فدراسیون کشتی در مجمع عمومی سالیانه این فدراسیون که در تاریخ 27 خرداد 1402 برگزار شد، نوشت: «جهت تنویر افکار عمومی و احترام به جامعۀ مخاطبان ورزش کشور، مطالبی را به شرح زیر اعلام می‌شود:

1- جناب آقای دبیر در مجمع فدراسیون اعلام نموده که چهار ماه از سال گذشته و کمیته ملی المپیک فقط سه میلیارد تومان به ما داده است. در این زمینه باید متذکر شد که کمیته ملی المپیک در سال 1401 مبلغ 16 میلیارد و 269 میلیون تومان به فدراسیون کشتی کمک نموده  که 800 میلیون تومان آن مربوط به بورسیه ورزشکاران المپیکی بوده است. 

در سه ماهۀ اول سال جاری نیز تاکنون مبلغ هفت میلیارد و 300 میلیون تومان به این فدراسیون واریزی داشته و نیز مبلغ 245 میلیون تومان هم برای بورسیه ورزشکاران المپیکی به آن فدراسیون پرداختی داشته است.

همچنین کمیته ملی المپیک برای اعتبارات سال 1402 مبلغ 23 میلیارد تومان برای آن فدراسیون در جدول توزیع اعتبارات بودجه توسط هیئت اجرایی مصوب نموده است و در صورت لزوم مساعدتهای بیشتری هم انجام خواهد شد.

درباره بند فوق لازم به توضیح است که رسالت کمیته ملی المپیک طبق اساسنامه، مساعدت در جهت تهیه بلیت و اعزام ورزشکاران به بازی‌های آسیایی و المپیک بوده و این کمیته ردیف مستقلی جهت کمک به فدراسیون‌های ورزشی در ردیف‌های بودجه‌ای خود ندارد. همچنین در کنار کمک‌های این کمیته، وزارت ورزش و جوانان و دولت و مجلس نیز اعتبارات قابل توجهی برای آن فدراسیون لحاظ نموده که این اعتبارات، تلاش رئیس فدراسیون بوده که جای تشکر دارد.

2- جناب آقای دبیر در قسمت دیگری از صحبت‌های خود اعلام نموده که با این بودجه که کمیته به کشتی داده است در صورت عدم مساعدت، تیم دوم یا سوم را به بازی‌های آسیایی می‌فرستیم.

در این خصوص باید عنوان نمود که فدراسیون‌ها به‌عنوان نهادهای عمومی غیردولتی دارای ساختار و تشکیلات بوده و رئیس فدراسیون با رأی اعضای مجمع به مدت چهار سال برای تولی امور مربوط به آن فدراسیون اعم از ورزشی، عمرانی، فرهنگی و ... انتخاب گردیده و خود پاسخگوی نتایج ضعیف یا قوی و افتخار آفرین رشتۀ ورزشی مربوطه خواهد بود.

کمیته ملی المپیک همواره نقش حمایتی خود را طی ادوار گذشته و در بازه زمانی فعلی برای فدراسیون‌های ورزشی به خصوص فدراسیون‌های مدال‌آور ایفا نموده و از این پس نیز بنابر بضاعت و منابع در اختیار در کنار فدراسیون‌های ورزشی از جمله رشتۀ ملی و محبوب کشتی برای کسب نتایج مطلوب و رقم زدن نشاط اجتماعی در جامعه خواهد بود.

در پایان انتظار می‌رود فدراسیون کشتی نیز همانند سایر فدراسیون‌ها با بهترین ترکیب تیم‌های ملی و برای کسب بهترین نتایج تاریخ کشتی برای کمک به موفقیت کاروان جمهوری اسلامی و اهتزاز پرچم مقدس ایران نقش آفرینی نماید».

انتهای پیام/