شهرخبر
برچسب‌های مهم خبری:#یورو#طارمی#مهدی طارمی

برای خرید مهدی طارمی؛ چرا تیمی ۲۰ میلیون یورو نمی‌دهد؟

خورخه نونو پینتو دا کوستا، رئیس باشگاه پورتو فصل گذشته که رسانه‌ها هر روز خبر از حضور مهدی طارمی در یک تیم می‌دادند به صراحت به خبرنگاران گفت هیچ باشگاهی بند فسخ قرارداد او را فعال نکرده است. پس مهدی در جمع می‌ماند و واقعیت این است همین‌طور هم شد. مهدی طارمی فصل گذشته در پورتو توپ زد و در پایان علاوه بر لمس جام قهرمانی حذفی آقای گل بازی‌های لیگ برتر پرتغال شد.

آخرین خبر در مورد مهدی طارمی این بود که باشگاه میلان برای خرید وی ۱۰میلیون یورو به باشگاه پورتو پیشنهاد داد. نشریه اوجوگو پرتغال از موضع باشگاه پورتو خبر داد. طبق گزارش این رسانه پرتغالی، پورتو پیشنهاد اولیه باشگاه میلان به ارزش ۱۰میلیون یورو برای جذب مهدی طارمی را رد کرده است چرا که به هیچ وجه نمی‌خواهد ستاره ایرانی خود را ارزان بفروشد و تنها به مبلغ ۲۰ میلیون یورو برای فروش طارمی رضایت می‌دهد.

اما چرا تیمی حاضر نیست برای خرید مهاجم تیم ملی فوتبال ایران ۲۰ میلیون یورو هزینه کند؟ واقعیت این است مهدی طارمی در شرایط سنی قرار دارد که خرید او به مبلغ ۲۰میلیون یورو برای هیچ باشگاه اروپایی صرفه اقتصادی ندارد. باشگاه اروپایی که مهدی را می‌خرد بعد از دو فصل استفاده از توانمندی‌های این بازیکن به طور حتم در سن ۳۲ سالگی نمی‌تواند او را با مبلغی بیش از ۲۰میلیون یورو بفروشد. شاید برخی به خرید او از سوی تیم‌های متمول عربی اشاره کنند. واقعیت این است که تیم‌های عربی پول‌های کلان را برای خرید بازیکنان اسمی صرف می‌کنند و این موضوع برای آن‌ها توجیه اقتصادی دارد و از بازیکن نه تنها استفاده فوتبالی بلکه در حوزه توریسم هم استفاده می‌کنند.

مهدی طارمی یک فصل دیگر با پورتو قرارداد دارد و به نظر می‌رسد فصل آینده هم در پورتو می‌ماند تا آزاد شود و در ادامه با خیال راحت تیم جدیدش را انتخاب کند. مهدی به پیشنهاد باشگاه پورتو برای تمدید قرارداد پاسخ منفی داده است.