یحیی گل محمدی بر سر دوراهی | چند ستاره پرسپولیس در لیست مازاد

هرچند یحیی گل‌محمدی هنوز به ایران برنگشته و خیلی‌ها از تصمیم قطعی او برای ماندن یا جدایی از پرسپولیس خبر ندارند، شنیده‌ها حاکی از آن است که یحیی به صورت تلفنی از تمایل خود برای ادامه کار در پرسپولیس خبر داده است. بعد از اینکه پرسپولیس در فصل قبل همه جام‌های ممکن را گرفت، حالا باید برای حضوری پرقدرت در لیگ قهرمانان آسیا خودش را تقویت کند و چند بازیکن باکیفیت را به خدمت بگیرد. با این حال قوانین نقل‌وانتقالاتی جدیدی که وضع شده حسابی دست و پای تیم‌های مطرحی مثل پرسپولیس را برای فصل آینده خواهد بست.

یحیی گل محمدی بر سر دوراهی | چند ستاره پرسپولیس در لیست مازاد

تا کنون هر تیم لیگ برتری می‌توانست از ۲۰ بازیکن بزرگسال در ترکیبش استفاده کند که این تعداد به ۱۹ کاهش یافته. همچنین تیم‌ها مجاز بودند ۳ بازیکن زیر ۲۵ سال داشته باشند که این قانون کلا برداشته شده است.

همین موضوع کار را به‌شدت برای پرسپولیس سخت کرده است و احتمالا باید شاهد خروج چند ستاره پرسپولیس در تابستان باشیم. پرسپولیس همین حالا و با همین بازیکنان فعلی چند بازیکن اضافه در لیست خودش دارد و با توجه به قوانین جدید باید لیست خود را خالی کند. اگر هم بخواهد بازیکن جدیدی را به خدمت بگیرد، باید به ازای هر خرید جدید یک بازیکن از لیست پرسپولیس خارج شود.بعد از اینکه جدایی شیخ دیاباته از پرسپولیس قطعی شد، حالا یحیی باید سایر نفرات خروجی را به باشگاه و این نفرات اعلام کند تا این بازیکنان به دنبال تیم جدیدی برای خود بگردند.

یه غیر از شیخ پرسپولیس احتمالا چند خروجی دیگر هم خواهد داشت و گل‌محمدی مجبور چند ستاره خودش را کنار بگذارد. هرچند هنوز به صورت قطعی لیست مازاد پرسپولیس اعلام نشده، ولی شنیده‌ها حاکی از آن است که نفراتی مثل احمد گوهری، وحدت هنانوف، لئاندرو پریرا، سیامک نعمتی گزینه‌های اصلی جدایی از پرسپولیس هستند و حتی این احتمال هم وجود دارد که نفرات سرشناس دیگری هم به این لیست اضافه شوند.