انتقاد یک نماینده مجلس از شورای شهر

نماینده مردم کرج، فردیس و اشتهارد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه متاسفانه انتخابات شورا در سه شهر استان البرز به دلیل تخلف باطل شد، گفت: امروز بعد از گذشت ۲ سال زمزمه بازگشت برخی افراد وجود دارد.

علیرضا عباسی، نماینده مردم کرج، فردیس و اشتهارد در مجلس شورای اسلامی، امروز پنجشنبه ۲۵ خرداد ماه ۱۴۰۲، در نشست شورای اداری استان البرز که با حضور رئیس دیوان عدالت اداری کشور در سالن جلسات استانداری البرز برگزار شد، ضمن قدردانی از مدیران و مسؤولان استانی، ملی و دستگاه‌های خدمت رسان که برای بازگشایی محور چالوس تلاش شبانه روزی دارند، گفت: سیل هفته گذشته جاده کرج _ چالوس در ۶۰ سال اخیر بی سابقه بود، چراکه بارندگی ۴۵ میلی متری در مدت ۳۰ دقیقه شاید خسارت بیشتری را به همراه داشت.

وی با اشاره به قطعی آب در مناطق مختلفی از استان البرز، افزود: امیدواریم نقاط دیگری از استان به ویژه شهرستان کرج که با مشکل اُفت فشار آب یا قطعی آب مواجه بودند در اسرع وقت حل شود.

نماینده مردم کرج، فردیس و اشتهارد در مجلس شورای اسلامی در خصوص انتخابات شوراهایی که در سال ۱۴۰۰ برگزار شد، تصریح کرد: به عنوان نماینده مجلس ناظر انتخابات شورای شهر و روستا بودیم، اما اتفاقات خوبی نیفتاد. چراکه باید به سمت انتخابات سالم حرکت کنیم و هیچ احدی به خودش اجازه ندهد که با رای مردم بازی کند.

وی با بیان اینکه متاسفانه انتخابات شورا در سه شهر استان البرز به دلیل تخلف باطل شد، افزود: ۲ سال است که ما هنوز درگیر انتخابات هستیم و زیبنده نیست که طی این مدت یاد شده، شهرستان و استان درگیر انتخابات باشد و نتوانند برای شهر تصمیم گیری کنند، چراکه یک عده شهردار را ابقاء و عده ای عزل می‌کنند. مدیریت شهری نیاز به ثبات دارد.

دکتر عباسی با تاکید بر رعایت حقوق طرفین در کاندیداهای انتخابات شورای شهر خاطرنشان کرد: جدیداً در شهرهایی که انتخابات آنها باطل شده است بعد از ۲ سال زمزمه‌های برگشت وجود دارد.

وی در خصوص املاک قولنامه ای در استان البرز گفت: چند سال قبل با یک شکایتی که صورت گرفت و دیوان رای را صادر کرد وحدت رویه ای در کل کشور صورت گرفته است که امروز شهرداری‌های ما را با مشکل مواجه کرده است.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: به دنبال تضییع حقوق هیچ فرد و ارگانی نیستیم و با در نظر گرفتن تمام ملاحظات یا در رای، تجدید نظر و یا ملاحظاتی به آن رای اضافه شود.

 وی اظهار کرد: در سفر ریاست قوه قضائیه به استان البرز، این ماموریت داده شد که در استان البرز این اقدام به صورت پایلوت انجام شود.

عباسی با اشاره به گلایه مندی مردم در حوزه ساخت و ساز خطاب به رئیس دیوان عدالت اداری کشور گفت: باید تلاش کنیم در این حوزه رضایت مردم را کسب نمائیم.

وی در بخش دیگری با اشاره به جلسات متعددی که در اداره کار البرز صورت گرفت، خطاب به رئیس دیوان عدالت اداری کشور گفت: هیات حل اختلافی که بر اساس قانون کار در ادارات کار شکل گرفته است با عدم اتصال دیوان به سامانه روابط کار مواجه است، چراکه خلاصه پرونده ارسال می شود، اما مدارک و مستندات پرونده ارسال نمی شود، با حل این مشکل باید از تضییع حقوق مردم جلوگیری شود.

دانشیار دانشگاه تهران با بیان اینکه کارگاه ها، صنف ها و مجموعه های صنعتی همگی سلول های تولید کشور محسوب می شوند، تصریح کرد: امید است به نفع کارگر و کارفرما که سبب افزایش تولید در کشور می شود گام برداریم و هر کجا منعی وجود دارد برطرف کنیم.