شهرخبر

تازه‌ترین جدال هنرمندان و رئیس‌جمهور غیرمتعارف آمریکایی

اقتصادنیوز: حاشیه‌‌‌‌‌‌‌های بی‌پایان این رئیس‌جمهور‌ غیرمتعارف آمریکایی، حتی پس از مسوولیتش هم زمینه‌‌‌‌‌‌‌ساز انتقادها و اعتراض‌‌‌‌‌‌‌های قابل‌توجهی درمیان هنرمندان آمریکایی بوده‌است.
تازه‌ترین جدال هنرمندان و رئیس‌جمهور غیرمتعارف آمریکایی

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از دنیای اقتصاد، مواجهه انتقادی هنرمندان آمریکایی با دونالد ترامپ از زمان انتخاب او به‌عنوان رئیس‌جمهوری آمریکا به یک‌ سنت تبدیل شده‌ گویی اعتراض به ترامپ یک قانون نانوشته در میان ستارگان محبوب سینما و موسیقی است.

این‌ سنت البته پس از پایان ریاست‌جمهوری ترامپ هم ادامه داشته است. حاشیه‌‌‌‌‌‌‌های بی‌پایان این رئیس‌جمهور‌ غیرمتعارف آمریکایی، حتی پس از مسوولیتش هم زمینه‌‌‌‌‌‌‌ساز انتقادها و اعتراض‌‌‌‌‌‌‌های قابل‌توجهی درمیان هنرمندان آمریکایی بوده‌است. حالا هم به‌تازگی دو فوق‌ستاره هالیوودی با موضع‌گیری دیگری علیه ترامپ، ‌‌‌‌‌‌‌بار دیگر او را مورد انتقاد جدی قرار داده‌اند. به‌نظر می‌رسد که با نزدیک‌شدن به زمان بر‌‌گزاری انتخابات ریاست‌جمهوری در آمریکا و تلاش ترامپ برای حضور در این انتخابات، حاشیه‌‌‌‌‌‌‌های او دوباره اوج خواهد گرفت و چالش‌های جدیدی میان او و هنرمندان ایجاد خواهد شد.

 

ماجرای تازه‌‌‌‌‌‌‌ترین اعتراض به ترامپ

روز گذشته دو بازیگر و تهیه‌‌‌‌‌‌‌کننده هالیوودی در پی استفاده ترامپ از مونولوگ فیلمشان گفتند که این کار موردتایید آنها نبوده و او خودسرانه و بدون اجازه، از این مونولوگ‌ها استفاده کرده‌است. در نمایش کلیپ صوتی سخنرانی ترامپ از سخنان مت دیمون در فیلم «ایر» به‌کارگردانی بن‌افلک استفاده‌شده و در رسانه‌‌‌‌‌‌‌های اجتماعی به اشتراک گذاشته شده‌است.ترامپ شنبه ویدئویی را به اشتراک گذاشت که شامل کلیپ‌‌‌‌‌‌‌هایی از راهپیمایی‌‌‌‌‌‌‌های او می‌شد و روی این فیلم از صدای دیمون استفاده‌شده که نقش سانی واکارو، نماینده فروش نایک را در فیلم چگونگی ایجاد برند «ایر جوردن» بازی می‌کند. وی در صحنه‌‌‌‌‌‌‌ای می‌گوید: «با پول می‌شود تقریبا همه‌چیز خرید، اما با پول نمی‌توان جاودانگی خرید. جاودانگی را باید به‌دست آورد.»

استودیوی تولیدی که بن‌افلک و مت دیمون آن را تاسیس کرده‌‌‌‌‌‌‌اند، بر همین اساس با استفاده ستاد انتخاباتی دونالد ترامپ، رئیس‌‌‌‌‌‌‌جمهوری سابق آمریکا از مونولوگ فیلمشان «ایر» مخالفت کرد. سخنگوی کمپانی این ۲ بازیگر گفت: ما هیچ اطلاع قبلی نداشتیم، رضایت هم نداشتیم و تایید نمی‌کنیم که فیلم یا صوتی از «ایر» توسط کمپین ترامپ برای تبلیغ سیاسی یا هر استفاده دیگری به‌کار گرفته شود. سخنگوی ستاد انتخاباتی ترامپ در پاسخ به این بیانیه با یک ایموجی پاسخ داد! ترامپ تنها چند روز پس از آنکه هیات‌منصفه فدرال او را به اتهامات مرتبط با مدیریت اسناد طبقه‌بندی شده متهم کرد، این ویدئورا به اشتراک گذاشت.

ترامپ در طول سال‌ها بدون اجازه از چنین مواردی استفاده کرده و این اولین‌بار در دنیای سرگرمی نیست که با چنین کاری از سوی وی روبه‌رو می‌شویم. افلک و دیمون که از ترامپ انتقاد کرده‌اند در گذشته از دموکرات‌‌‌‌‌‌‌ها حمایت کرده‌‌‌‌‌‌‌اند. دیمون در مصاحبه‌‌‌‌‌‌‌ای با هالیوود ریپورتر در سال‌۲۰۱۷، اقدامات ترامپ به‌عنوان رئیس‌جمهوری را «مضر» خوانده بود. افلک نیز پس از ملاقات با ترامپ در مراسم هفته مد میلان، به‌شدت از ترامپ انتقاد کرده بود.