شهرخبر

گل‌محمدی گواردیولای ایران است/ قهرمانی در جام حذفی خیلی بیشتر از لیگ چسبید/ کار نیمه‌تمام ما قهرمانی در آسیا است/ پیشنهاد دارم ولی می‌خواهم در پرسپولیس بمانم!

یکی از بازیکنانی که در یکی دو فصل اخیر در فوتبال ایران رشد کرد، محمد عمری ستاره تکنیکی پرسپولیس بود.جدایی لوکادیا از پرسپولیس باعث شد تا عمری به ترکیب اصلی تیمش برسد و نمایش‌های درخشان او پرسپولیسی‌ها را با داشتن یک ستاره آینده دار امیدوار کرد. عمری در ۲۳ سالگی توانست در فوتبال ایران شکوفا شود و به ترکیب اصلی پرسپولیس برسد و نامی برای خودش دست و پا کند. البته مصدومیت ناگهانی ستاره جوان سرخ‌ها باعث شد تا معادلات علیه محمد عمری تغییر کند و او در بازی‌های پرسپولیس در مقطع پایانی فصل بیشتر نیمکت نشین باشد. عمری که در دومین فصل حضورش در ترکیب بزرگسال پرسپولیس موفق شد همه جام‌های ممکن را بگیرد، حالا امیدوار است در لیگ قهرمانان آسیا بتواند بدرخشد و به همراه تیمش این جام را هم بالای سر ببرد. گفت گوی ما با ستاره جوان پرسپولیسی‌ها را در ادامه می‌خوانید:

از فصلی که گذشت برای ما بگو...
همه چیز به بهترین شکل ممکن برای ما پیش رفت و توانستیم اتفاقات خوبی را برای باشگاه بزرگ پرسپولیس و هواداران رقم بزنیم. خیلی خوشحالم که امسال فوق العاده برای ما تمام شد و همه جام‌ها را گرفتیم. از همان ابتدا قصد داشتیم در پایان فصل هدیه خوبی به هواداران بدهیم و خداراشکر این مهم را رقم زدیم.

در مقطعی اختلاف امتیازتان با صدر جدول زیاد شد و هواداران هم از قهرمانی شما نا امید بودند. فکرش را می‌کردی که در پایان فصل همه جام‌ها را به‌دست بیاورید؟
ما هفته‌ها صدرنشین بودیم و اختلاف امتیاز خوبی هم داشتیم. با این حال در چند بازی که انتظارش را نداشتیم امتیاز از دست دادیم و نتوانستیم صدر جدول را نگه داریم. با این وجود ناامید نشدیم و تلاش کردیم تا بتوانیم دوباره جایگاه خودمان را در صدر جدول پس بگیریم. در فوتبال از این اتفاقات رخ می‌دهد و به همین دلیل است که می‌گویند فوتبال قابل پیش‌بینی نیست. واقعیت را بگویم شک نداشتم که می‌توانیم در این فصل موفق شویم. همه‌چیز در هفته‌های پایانی دست سپاهان بود ولی به خودمان ایمان داشتیم و می‌دانستیم که اگر خودمان بازی‌هایمان را ببریم، در پایان قهرمان خواهیم شد. بعد از باخت به سپاهان در رختکن جمع شدیم و به هم قول دادیم و هم قسم شدیم که باید هرطور شده همه بازی‌های باقی‌مانده را ببریم. می‌دانستیم کار سخت است و سرنوشت قهرمانی دست ما نیست. با این حال تنها راه قهرمانی ما این بود که همه بازی‌ها را ببریم و در نهایت منتظر لغزش رقبا باشیم. واقعا کل تیم هرچه داشتند را گذاشتند تا پرسپولیس موفق شود. هواداران هم که مثل همیشه فوق‌العاده حمایت کردند و حامی‌ما بودند.

در مورد فینال جام حذفی هم صحبت کن. اکثر بازیکنانتان معتقد بودند که قهرمانی در جام حذفی بیشتر از لیگ چسبید. برای تو هم به همین شکل بود؟
بله واقعا همین طور بود. قهرمانی جام حذفی خیلی به ما چسبید و لذتش بیشتر از قهرمانی لیگ بود. دلیلش هم این بود که دربی را بردیم و جام گرفتیم. فکر می‌کنم برای هواداران هم به همین شکل بود و آن‌ها از قهرمانی ما در جام حذفی بیشتر لذت بردند.

در مورد اتفاقاتی که برای بیرانوند قبل از فینال جام حذفی رخ داد چه صحبتی داری؟
علیرضا واقعا ستون تیم ما بود و فکر نمی‌کنم از نظر فنی هیچ گلری در آسیا به گرد پای او هم برسد. اتفاقات خوبی رخ نداد و همه ما از این موضوع ناراحت بودیم. نباید کار به اینجا می‌کشید که به بیرانوند توهین کنند. با این حال همین موضوع انگیزه مضاعفی به تیم ما داد تا بتوانیم در فینال استقلال را ببریم و دومین جام را هم بگیریم.

گل محمدی گواردیولای ایران است/ قهرمانی در جام حذفی خیلی بیشتر از لیگ چسبید/ کار نیمه تمام ما قهرمانی در آسیا است/ پیشنهاد دارم ولی می خواهم در پرسپولیس بمانم!

دلیل اینکه در هفته‌های پایانی کمتر فرصت بازی پیدا کردی چه بود؟
مصدوم بودم و این موضوع کمی‌من را اذیت کرد. باعث شد تا چند بازی را از دست بدهم و طبیعی بود که بعد از بازگشت از مصدومیت سرمربی به ترکیب تیم برنده دست نزند. همه بچه‌ها عالی بودند و اینکه من بازی می‌کردم یا نه خیلی مهم نبود. اتحاد تیم ما فوق العاده بود و کل تیم پشت هم بودیم. تنها چیزی که اهمییت داشت، نتیجه گیری پرسپولیس بود که خداراشکر این اتفاق به بهترین شکل ممکن رخ داد.

موضوعی که هواداران را نگران کرده مربوط به آینده یحیی گل محمدی است. تو با یحیی در این خصوص صحبتی نداشتی؟
من حرفی با آقا یحیی نزدم. او نشان داد بهترین مربی ایران است و فکر نمی‌کنم جای حرف و حدیثی باقی بماند. آقا یحیی به لحاظ شخصیتی و فنی فوق العاده است و خیلی خوشحالم که شاگرد ایشان هستم. من فکر می‌کنم یحیی گل محمدی پپ گواردیولا ایران است و امیدوارم در پرسپولیس بماند و در کنار هم فصل آینده را سپری کنیم.

صحبت از گواردیولا شد. نظرت در مورد قهرمانی سیتی در لیگ قهرمانان اروپا چیست؟
خیلی دوست داشتم که پپ قهرمان اروپا شود. با این حال فکر می‌کنم حق اینتر بود که به این عنوان برسد. به نظرم فوق العاده کار کردند و اگر کمی‌شانس داشتند می‌توانستند قهرمان شوند. نمایش اینتر من را تحت تاثیر قرار داد و فکر می‌کنم شایسته گرفتن جام بودند.

طی روزهای اخیر شایعاتی مبنی بر جدایی تو از پرسپولیس مطرح شد. قرار است به تیم دیگری بروی؟
نه چنین چیزی صحت ندارد. من با پرسپولیس قرارداد دارم و می‌خواهم در تیمم بمانم. خیلی خوشحالم عضوی از این باشگاه بزرگ هستم و افتخار می‌کنم پیراهن مقدس پرسپولیس را می‌پوشم. واقعیت این است که پیشنهاد از چند کشور برای من آمده بود ولی خودم می‌خواهم سال بعد هم در پرسپولیس بمانم. من فکر می‌کنم یک کار نیمه تمام به همراه پرسپولیس داریم و آن هم قهرمانی در آسیا است. امیدوارم شرایط طوری رقم بخورد که بتوانیم عملکرد خوبی در فصل آینده لیگ قهرمانان آسیا داشته باشیم و نتایج مناسبی بگیریم.