شهرخبر

اقدام عجیب ایران خودرو همه را شوکه کرد + جدول قیمت

در حالی که قیمت خودرو در بازاردر چند هفته گذشته کاهشی بوده است، ایران خودرو به طور رسمی قیمت ۲۵ خودرو را گران کرد.

اقدام عجیب ایران خودرو همه را شوکه کرد + جدول قیمت

به گزارش سلام نو به نقل از ایرنا، «سپهر دادجوی توکلی» گفت: این قیمت‌ها به هیچ عنوان جدید نیستند، بلکه اصلاحیه‌ای بر نرخ‌ها به دلیل تغییرات اجباری و اختیاری محصولات گروه صنعتی ایران‌خودرو بوده است.

وی بیان‌داشت: با توجه به لزوم رعایت استانداردهای ۸۵گانه از سوی خودروسازان، ایران‌خودرو محصولات خود را با رعایت این استانداردها و در برخی موارد اعمال تغییرات فنی و همچنین نصب آپشن‌ها و امکانات جدید ارائه کرد که در ۲۵ محصول منجر به افزایش قیمت و در سه محصول منجر به کاهش قیمت شده است.

دادجوی توکلی خاطرنشان‌کرد: این قیمت‌ها از ابتدای تیر اعمال خواهد شد.

برپایه این گزارش، مطابق جدول یاد شده خودروی دنا توربوشارژ جوانان با افزایش ۴۶ میلیون تومانی بیشترین رشد قیمت را در بین محصولات این گروه صنعتی داشته است.

پس از آن، تارا اتوماتیک V۴ رشد ۳۴ میلیون تومانی، پژو ۲۰۷ دنده دستی ۶ سرعته پانوراما رشد ۲۶ میلیون تومانی و پژو پارس با موتور TU۵ رشد ۱۸ میلیون تومانی داشته‌اند.

همچنین مطابق این جدول سه محصول نیز کاهش قیمت داشتند که به ترتیب، بیشترین افت قیمت مربوط به دنا پلاس رینگ فولادی- اکسل کاسه‌ای با ۴۳.۸ میلیون تومان بوده است و پس از آن پژو ۲۰۷ دنده دستی با موتور TU۳ به میزان ۱۰.۵ میلیون تومان و پژو ۲۰۷ دنده دستی با کاهش ۶ میلیون تومانی بوده است.

اقدام عجیب ایران خودرو همه را شوکه کرد + جدول قیمت