شهرخبر

سه ترم چشم انتظاری دانشجویان دانشگاه علامه برای اعلام نمره/وعده ای که محقق نشد

سه ترم چشم انتظاری دانشجویان دانشگاه علامه برای اعلام نمره/وعده ای که محقق نشد

تاخیر در اعلام نمرات دانشجویان دانشگاه علامه طباطبایی از سوی اساتید این دانشجویان را با چالشی جدی روبرو کرده است.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری تسنیم، موضوع تاخیر برخی از اساتید دانشگاه علامه طباطبایی( ره) در اعلام نمره شماری از دانشجویان دانشگاه، این دانشجویان را با چالشی بزرگ مواجه کرده است.

در پی رسانه ای شدن این موضوع  و قول پیگیری مسئولان برای رفع مشکل با وجود گذشت چند هفته از این وعده به نظر می رسد مسئولان این دانشگاه و به خصوص برخی گروههای آموزشی هنوز اقدام موثری در اعلام نمرات دانشجویان نداشته و گلایه این عده از دانشجویان دانشگاه علامه طباطبائی نسبت به تأخیر برخی اساتید در اعلام نمره  همچنان پابرجاست.

بر این اساس، جمعی از دانشجویان دانشگاه علامه در گفت وگو با تسنیم اعلام کردند که برخی اساتید دانشگاه علامه طباطبائی عمدا یک یا دو واحد درسی دانشجویان را نگه می‌دارند تا دانشجو همان استاد را به عنوان استاد راهنمای خود انتخاب کنند.

هرچند مسئولان دانشگاه این مسأله را برای دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی به دلیل آنچه کارهای عملی و پروژه‌ای که با تاخیر به اساتید ارائه می شود، موضوعی اجتناب ناپذیر دانستند اما این دانشجویان اعلام کردند چنانچه تعمدی در حبس نمره نیست چرا دانشجو باید بیش از 3ترم در انتظار نمره بماند. دیگر اینکه بر اساس کدام قانون نمره دانشجو باید بیش از سه ترم هنوز لحاظ نشده باشد و خواستار اعلام  مدت زمان حد مجاز تاخیر در اعلام نمره دانشجویان شدند.

حرف دانشجویان متضرر و آسیب دیده از این نوع رفتار اساتید دانشگاه علامه طباطبایی این است که باید ثابت شود که تاخیر در اعلام نمره به صلاح همه دانشجویان بوده یا نه صرفاً چهار نفر از ورودی هر دوره و رشته حدودا 30 نفره.

این دانشجویان تاکید دارند که تاخیر در اعلام نمره از سوی برخی اساتید دانشگاه علامه جنبه عمومی پیدا کرده و در اصل به یک گروکشی از سوی شماری از اساتید تبدیل شده است

اظهارات دانشجویان دانشگاه که با مستنداتی برای خبرگزاری تسنیم ارسال شده است را از رئیس یکی از دانشکده های دانشگاه پیگیر شدیم.

علی‌اصغر کیا، رئیس دانشکده ارتباطات در این خصوص به تسنیم گفت: بر اساس آیین‌نامه آموزشی در دوره کارشناسی برای اعلام نمره دانشجویان، معمولا اساتید 10 روز مهلت دارند اما در مقطع کارشناسی‌ارشد و دکترا به دلیل پروژه‌های عملی اعلام نمرات به تعویق می‌افتد و یک نیم‌سال برای پروژه‌های خود زمان دارند.

وی در پاسخ به این ادعا که بعضی از اساتید به عمدا نمرات را ارائه نمی دهند تا دانشجویان پایان نامه را با همان استاد بردارند نیز گفت: دانشجویان تا تمام نمرات‌شان اعلام نشود نمی‌توانند پایان‌نامه ثبت‌نام کنند. دانشجویان ارشد باید تا ترم سوم نمرات خود را دریافت کرده باشند که بتوانند برای پایان‌نامه ثبت‌نام کنند اما برخی دانشجویان کار خود را دیر به استادان تحویل می‌دهند و به همین دلیل مشکل پیدا می‌کنند.  زمانی که دوره ثبت نمرات تمام می‌شود، ابتدا از سمت استاد و سپس از سوی آموزش سامانه نمرات قفل می‌شود. نمراتی که وارد نمی‌شود اگر از ترم اول باشد باید از سمت آموزش نامه‌ای ارسال شود و یک‌هفته‌ برای اعلام نمره وقت می‌گیرند. اگر نمره از سوی اساتید ثبت نشود دوباره از طرف آموزش قفل می‌شود.

وی خواستار اعلام اسامی دانشجویانی که هنوز درگیر اخذ نمرات خود هستند شد و قول پیگیری این مسئله را داد.

انتهای پیام/