شهرخبر
جمعه ۱۹ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۸:۰۸

عربستانی ها به کسی که فکرش را نمی کنید، یک قرارداد سه ساله پیشنهاد می کنند، البته با پاداش چند میلیون دلاری در هر فصل.

مارسینیاک

به گزارش همشهری آنلاین  با وجود اینکه بزرگترین قرارداد تاریخ فوتبال را روی میز لیونل مسی گذاشتند، اما او باز هم از دست آنها فرار کرد. ولی سعودی ها قصد متوقف شدن ندارند. بعد از ترکاندن بمب های بزرگ با خرید کریستیانو رونالدو و کریم بنزما و البته قرار گرفتن انگولو کانته در فهرست بعدی بازیکنان مورد علاقه عربستانی ها، حالا آنها می خواهند بهترین داوران جهان را بخرند! 
شیمون مارسینیاک، فینال لیگ قهرمانان اروپا بین منچسترسیتی و اینتر را در روز شنبه قضاوت خواهد کرد و بعد از هاوارد وب در سال 2010 که فینال جام جهانی و مهم ترین بازی فوتبال باشگاهی را در همان فصل قضاوت کرد، او به دومین داوری تبدیل می شود که به این دستاورد رسیده است. حالا هفته آینده مارسینیاک می تواند مولتی میلیونر شود. 
رسانه های لهستانی گزارش دادند پیشنهادی به دست مارسینیاک رسیده که تاکنون هیچ داوری آن را دریافت نکرده است. سعودی ها به او پیشنهاد قراردادی سه ساله البته با دستمزد چند میلیون دلاری در هر فصل، برای داوری در لیگ عربستان و همچنین ساماندهی سازمان داوری در آنجا را داده اند. 
داور لهستانی برای قضاوت فینال جام جهانی 10 هزار دلار و برای کل مسابقات 93 هزار دلار دریافت کرد. مارسینیاک در عربستان سعودی به خوبی شناخته شده است، جایی که سال هاست برای قضاوت مسابقات به آنجا می رود. او آخرین بار در ماه می و برای قضات دیدار فینال جام پادشاهی بین الهلال و الوحده راهی این کشور شد. 

بدیهی است که مارسینیاک تأثیر خوبی را از خود بر جای گذاشته زیرا سعودی ها اکنون می خواهند او را به طور دائم استخدام کنند. البته چنین الزامی مستلزم انتقال به عربستان سعودی است که احتمالاً روی حرفه بین المللی داور لهستانی به ویژه در مسابقات تحت نظر یوفا تأثیر می گذارد. 
این اولین بار نیست که بهترین داوران اروپایی برای ساختن یک سازمان داوری به قاره های دیگر می روند، زمانی چینی ها این کار را با میلوراد مازیچ انجام دادند که گویا نیم میلیون یورو در هر فصل بابت آن دستمزد می گرفت، اما پیشنهاد مارسینیاک، که بهترین سال های دوران داوری خود را سپری می کند، بی سابقه است.