شهرخبر

یورش نظامیان اسرائیلی به مناطق مختلف کرانه باختری

یورش نظامیان اسرائیلی به مناطق مختلف کرانه باختری

نظامیان رژیم صهیونیستی با حمله به مناطق مختلف کرانه باختری شماری از فلسطینیان را بازداشت کردند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، نظامیان رژیم صهیونیستی بامداد دوشنبه به مناطق مختلف کرانه باختری یورش بردند که به دنبال آن درگیری‌هایی میان نظامیان صهیونیست و جوانان فلسطینی رخ داد و طی آن شماری از جوانان فلسطینی زخمی شدند.

در رام الله نظامیان صهیونیست 15 فلسطینی را در جریان یورش به شهرک «المغیر» بازداشت کردند.

زخمی شدن 59 فلسطینی در حمله شهرک نشینان

از سوی دیگر شب گذشته ده‌ها شهرک نشین به شهرک «برقه» در شمال غرب نابلس در کرانه باختری حمله ور شدند.

هلال احمر فلسطین اعلام کرد که 59 فلسطینی در جریان یورش وحشیانه صهیونیستها زخمی شدند.

شهرک نشینان با حمایت نظامیان صهیونیست به منازل و خودروهای فلسطینیان در این شهرک حمله کردند و اقدام به تیراندازی به سمت اهالی کردند.

زخمی شدن کودک 6 ساله در «مسافر یطا»

در حمله شهرک‌نشینان اشغالگر به منطقه «مسافر یطا» در جنوب الخلیل کودکی فلسطینی زخمی شد.

منابع محلی اعلام کردند که شهرک‌نشینان اشغالگر صهیونیست پس از حمله به منطقه مسافر یطا کودک 6 ساله فلسطینی به اسم امین محمود حسن داود را مورد حمله و ضرب و شتم قرار دادند که در پی آن این کودک جراحت‌هایی برداشته است.

شهرک نشینان اشغالگر  معمولا ساکنان این منطقه را حین کار در اراضی کشاورزی یا به چرا بردن دام ها مورد حمله قرار می‌دهند که در این حملات معمولا افراد زیادی مجروح می شوند.

تیراندازی به سمت پهپاد جاسوسی رژیم صهیونیستی

همزمان منابع محلی اعلام کردند که مبارزان فلسطینی به سمت هواپیمای جاسوسی رژیم صهیونیستی بر فراز اردوگاه جنین در کرانه باختری تیراندازی کردند.

پهپادهای جاسوسی رژیم صهیونیستی روزانه بر فراز کرانه باختری به ویژه نابلس و جنین به پرواز در می‌آیند. در این اردوگاه گردانهای جنین و نابلس حضور دارند.

تشکیل کمیته ویژه اسرای تحت بازداشت

کمیته اضطراری ملی جنبش اسیر فلسطین در زندان‌های رژیم صهیونیستی از تشکیل کمیته ویژه اسرای تحت بازداشت موقت خبر داد. این کمیته قرار است اقدامات اسرا در زندان‌ها علیه سیاست بازداشت موقت از جمله آغاز اعتصاب غذای سراسری و دسته جمعی را ترتیب دهد.

کمیته مذکور در بیانیه‌ای اعلام کرد که طی روزهای آینده جزئیات اعتصاب غذای اسرای تحت بازداشت موقت و تعداد اسرایی که قرار است در آن شرکت کنند، اعلام خواهد شد.

این کمیته بیان کرد که هدف از این اعتصاب، همبستگی با شهید خضر عدنان و به صدا درآوردن زنگ خطر جهت عدم تکرار جنایت مشابه در حق اسرای فلسطینی است.

کمیته مذکور تمامی نهادهای حقوقی و بین‌المللی و رسانه‌ای در داخل و خارج را به مقابله با سیاست بازداشت موقت سازمان زندان‌های صهیونیستی و حمایت از اسرا در این راستا فراخواند.

این کمیته همچنین عموم ملت فلسطین را به همبستگی گسترده با اسرای قهرمان فلسطینی به ویژه اسیر ولید دقه جهت اعمال فشار بر دشمن صهیونیستی به منظور آزادی این اسیر فلسطینی دعوت کرد.

درخواست حماس برای حمایت کودکان از شر جنایت تل رژیم صهیونیستی

جبش مقاومت اسلامی حماس خواستار جرم انگاشتن جنایات و تجاوزات رژیم اشغالگر صهیونیستی علیه کودکان فلسطینی و بکارگیری تمامی وسایل و راهکارها جهت مجازات عاملان این جنایات شد.

این جنبش در بیانیه ای به مناسبت روز جهانی کودکان قربانی جنایات تصریح کرد که جنایات روزافزون رژیم اشغالگر علیه کودکان فلسطینی هرگز عزم و اراده ملت فلسطین برای ادامه مبارزه در مسیر رسیدن به حقوق سلب شده و دفاع از سرزمین و مقدسات خود و در راس آن مسجد الاقصی را تضعیف نمی کند.

حماس بیان کرد که تمامی نهادها و سازمان های حقوقی و بین المللی به این مناسبت باید به مسئولیت های سیاسی، انسانی و حقوقی خود عمل کرده و برای برملا ساختن جنایات رژیم صهیونیستی علیه کودکان فلسطینی و توقف این جنایات و مجازات عاملان آن در دادگاه های بین المللی دست به تحرکی فوری و جدی بزنند.

در این بیانیه آمده است که جنایات دشمن اشغالگر صهیونیستی علیه کودکان فلسطینی از رهگذر ادامه محاصره ظالمانه غزه و ممانعت از اعزام آنان برای درمان یا ورود غذا و دارو به این منطقه، جنگ علیه کودکان در کرانه باختری و قدس از طریق ربودن و بازداشت آنان و یا قتل و کشتار این کودکان همچنان ادامه دارد.

حماس اشاره کرد که هم اکنون بیش از 166 کودک فلسطینی در زندان های رژیم صهیونیستی محبوس هستند و در معرض انواع و اقسام شکجه های روحی و بدنی قرار دارند که این مغایر با تمامی قوانین و عرف های بین المللی است.

حماس تاکید کرد که ادامه سکوت و ناتوانی جامعه جهانی در برابر جنایات علیه کودکان فلسطینی و در پیش گرفتن سیاست های دوگانه در این زمینه در حقیقت چراغ سبزی به اشغالگران برای تشدید جنایات علیه کودکان بی گناه است.

این جنبش تمامی کشورها و نهادهای حقوقی و بین المللی را به تلاش برای آزادی کودکان اسیر فلسطینی و نجات آنان از جنایات اشغالگران دعوت کرد.

جزئیات بیشتر از عملیات ضدصهیونیستی در مرز مصر

رسانه‌های عبری زبان به افشای جزئیات تازه‌ای از عملیات سرباز مصری علیه نظامیان اشغالگر اسرائیلی پرداختند که طی آن 3 نظامی صهیونیست به هلاکت رسیده و این سرباز هم به شهادت رسید.

روزنامه صهیونیستی هاآرتص فاش کرد که یگان‌هایی از نیروهای ویژه موسوم به «الیمام» آماده اعزام به محله حادثه بودند و دو ساعت هم منتظر ماندند تا بالگرد آنها را به محل اعزام کند اما این بالگرد هرگز به دلایل نامعلوم نرسید.

رسانه های رژیم صهیونیستی روز گذشته اعلام کردند که بالگردی که قرار بود نظامیان صهیونیست را به محل حادثه برساند دچار نقص فنی شد.

همزمان وبگاه وای نت رژیم صهیونیستی در این باره گزارش داد: نظامی مصری که دست به تیراندازی زد و سه نظامی اسرائیلی را کشت، متدین بوده است. مشخص شد که این نظامی در صبحگاه نظامی محل خدمتش غایب بوده است.

این رسانه صهیونیست اعلام کرد که اطلاعات در این باره دیر به طرف اسرائیلی رسید یعنی پس از عملیات.

منابع صهیونیست گزارش دادند که سرباز مصری به خوبی گذرگاهی که از آن عبور کرد را می شناخته است و ارتش رژیم صهیونیستی به دنبال بستن این معبر است.

از سوی دیگر، «تال لیو رام» تحلیلگر نظامی روزنامه عبری زبان معاریو تاکید کرد که این سرباز مصری 4 کیلومتر از پایگاهی که در آن بوده فاصله گرفته و کوله‌ای روی پشت خود داشته که وسایلی از جمله خشاب‌های گلوله و چاقویی کماندویی در داخل آن بوده که با آن یکی از سیم‌های خاردار را بریده است.

این تحلیلگر صهیونیست اشاره کرد که طبق اطلاعات بدست آمده، یک فروند پهباد ارتش رژیم صهیونیستی پس از اینکه این سرباز مصری یک کیلومتر و نیم در داخل اراضی اشغالی راه پیموده، او را رصد و تعقیب کرده است.

از سوی دیگر، «یواو لیمور» تحلیلگر نظامی روزنامه «اسرائیل هیوم» نیز تاکید کرد که عبور موفقیت آمیز این سرباز مصری از دیوار امنیتی مرزی که میلیاردها برای آن هزینه شده، یک شکست امنیتی بزرگ برای اسرائیل است.

این تحلیلگر صهیونیست در گزارشی بیان کرد که دیوار امنیتی احداث شده در مرز با مصر 5 تا 7 متر ارتفاع دارد و به سیستم های هشداردهنده و هوشمند مجهز است.

وی اشاره کرد که اگر ارتش رژیم صهیونیستی نتواند اوضاع در مرز با مصر را آرام نگه دارد، با یک معضل امنیتی بزرگ مواجه خواهد شد.

روز گذشته هم، «یوسی یوشع» تحلیلگر نظامی اسرائیلی در روزنامه عبری زبان یدیعوت احرونوت خطاب به بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی و فرماندهان ارتش این رژیم تاکید کرد که قبل از سخن گفتن در مورد حمله نظامی به ایران، ببینید که چه بر سر نیروی زمینی آمده است، زیرا آنچه در نوار مرزی با مصر شاهد بودیم، بیانگر شکست و خلل‌های اساسی و بزرگ است.

«یوسی یوشع» تصریح کرد که بدون تعارف، شیوه عملکرد نظامیان ارتش یکی از این شکست های بزرگ ارتش است و همین مسئله می طلبد که در نیروی زمینی ارتش و آماده سازی آن بازنگری شود که طی سالیان اخیر این مسئله کاملا به فراموشی سپرده شده بود و تمرکز بیشتر بر تقویت توان اطلاعاتی و نیروی هوایی بوده است.

یوشع به مانور نظامی جاری ارتش رژیم صهیونیستی که وارد هفته دوم شده، اشاره کرد و گفت محور اصلی این مانور حملات هوایی و کارهای اطلاعاتی به ویژه در لبنان و تا حدودی هم بحث ایران است اما نباید از یاد ببریم که شاید مجبور شویم وارد درگیری های مسلحانه با حزب الله در نوای مرزی شویم که این اصلا با درگیری با سرباز مصری قابل مقایسه نیست، زیرا در چنین شرایطی ما با یگان آموزش دیده رضوان که قدرت کماندویی حزب الله است، مواجه خواهیم بود.

وی افزود که بزرگ ترین چالش پیش روی نیروی زمینی ارتش خواهد بود، زیرا ارتش اغلب به فکر تقویت توان اطلاعاتی و نیروی هوایی بوده اما ما در نهایت مجبور به مبارزه برای پیروزی در جنگ زمینی خواهیم بود.

یوسع یوشع اظهار داشت که رژیم صهیونیستی بودجه اصلی را صرف تقویت نیروی هوایی و اطلاعاتی کرده است و نیروی زمینی فراموش شده است، بنابراین ماموریت هرتزی هلیوی رئیس ستاد کل ارتش رسیدگی به این مسئله و تقویت نیروی زمینی است.

 

انتهای پیام/