شهرخبر

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل گفت: در دیداری که با آقای رئیس جمهور داشتم در خصوص تکیمل پروژه راه آهن اردبیل و همچنین منطقه آزاد اردبیل قول مساعد دادند که هر دو مورد را که از دغدغه های مهم مردم استان می باشد به سرانجام برسانند.

سیدحسن عاملی

به گزارش همشهری آنلاین، آیت الله سیدحسن عاملی ۱۲ خرداد در خطبه های این هفته نماز جمعه که در محل مصلای اردبیل و با حضور پر شور و گسترده نمازگزاران و اقشار مختلف مردم برگزار گردید به دیدار اخیر خود با رئیس جمهور اشاره کرد و افزود: دیروز توفیق دیدار با آقای رئیس جمهور را داشتم، موضوع راه‌آهن را مطرح کردم و گلایه از اینکه کارهای مهم و عمده راه آهن تمام شده چرا دولت محترم از این فرصت عظیم استفاده نمی کند هم برای دولت محترم عملکرد خوبی است و هم برای ملت بزرگ ما امید بزرگ درست می کند ایشان فرمودند دستور می دهم هزینه مورد نیاز تامین و در شهریور ماه افتتاح شود، به ایشان عرض کردم این بشارت را در خطبه اعلام می‌کنم فرمودند اعلان کنید.

وی ادامه داد: همچنین موضوع منطقه آزاد مطرح شد و ایشان بدون اینکه به جزئیات وارد بشوند فرمودند منطقه آزاد استان اردبیل را با مسئولیت خودم حل می کنم ایشان توضیح ندادند که چه تصمیمی خواهند گرفت ولی فرمودند که آن را با مسئولیت خودم حل می کنم.

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل با اشاره به حادثه اخیر سیل در شهرستان گرمی اظهار کرد: در خصوص سیل منطقه گرمی از تلاش مسئولین مخصوصاً از حضور معاون آب و فاضلاب کشور در منطقه تشکر می‌کنیم اما معضل باید به صورت اساسی حل شود. هنر یک مسئول در آینده نگری اوست مسئولی که آینده نگری ندارد نباید یک روز در مسند مدیریت حاضر شود.

وی در بخش های دیگر خطبه با اشاره به موارد مثبتی از رویکردهای بین المللی در رابطه با ایران اظهار کرد: اخیراً در خصوص ایران در عرصه بین‌المللی اتفاقاتی بسیار مهم و امیدوارکننده رخ داده است از جمله: یک؛ آژانس هسته‌ای برای چندمین بار گزارش مثبت در خصوص ایران منتشر کرد، دو؛ آژانس اعلام کرد که ادعای اسرائیل درخصوص مراکز جدید هسته‌ای در ایران دروغ بوده و پرونده این ادعاها بسته می شود، سه؛ کره جنوبی اعلام کرد که می‌خواهد ۶ میلیارد دلار ثروت بلوکه شده ایران را آزاد کند، چهار؛ اسرائیل چند هفته پیش اعلام کرد که می‌خواهد به تاسیسات هسته‌ای ایران حمله کند اما می‌خواهد با آمریکا مشترکاً حمله را شروع کند و لذا آمریکا را برای حمله مشترک دعوت کرد حتی مانور مشترکی نیز برگزار کردند و گفتند این مانور تمرین حمله به ایران است اما این هفته آمریکا با صراحت و قاطعیت دعوت اسرائیل را رد کرد و گفت تنها راه برای مهار ایران راه دیپلماسی است، پنج؛ آمریکا در برابر برقراری توافق بین ایران و هم‌پیمانان مهم آمریکا در منطقه مثل عربستان سکوت کرد، شش؛ اجازه دسترسی ایران به ۶/۷ میلیارد دلار از منابع ایران در صندوق بین‌المللی پول که واقعا حیرت آور است.

خطیب جمعه اردبیل در تبیین موارد شش گانه فوق تصریح کرد: این شش مطلب نشانه های مهمی از تحولات بزرگ در آینده در خصوص ایران است علت این چرخش سه امر مهم است اول اینکه متوجه شدند که زیرساخت های امنیتی ایران بسیار قوی تر و محکم تر از آن است که برای آنها جای پایی در آن پیدا شود. در حوادث اخیر با تمام توان آمدند ولی با خفت تمام برگشتند؛ دوم، گزارش اخیر صندوق بین‌المللی پول برای آنها تکان دهنده بود آنها با این گزارش فهمیدند که ایران با تحریم، خاضع، منقاد و تسلیم نخواهد شد تبدیل شدن ایران به دومین صادرکننده نفت برای آنها شوک بزرگ و ضربه دردناک به سیستم تحریم بود.

عاملی اضافه کرد: سوم اینکه آنها از طرق بسیار دقیق تشخیص دادند که ایران به غیر از پهبادهای تحویلی به روسیه که قبل از جنگ فروخته بود سلاحی به روسیه ارسال نکرده و اگر ایران موشک‌های پیشرفته و نسل‌های جدید پهبادی خود و سلاح های ناشناخته خود را در اختیار روسیه قرار دهد اوکراین در عرض چند روز زیر و رو شده و سرنوشت جنگ کاملاً مشخص می‌گردد.

وی در خاتمه با اشاره به تعطیلات پیش رو و حضور مسافران در استان بر ضرورت حسن رفتار با میهمانان تاکید کرد و گفت: تعطیلات این هفته چون زیاد و پشت سر هم است پیش بینی می‌شود که نیم میلیون خودرو و گردشگر وارد استان ما شود، اولاً خدا را شاکریم که نظام اسلامی توانسته زمینه برخورداری از وسیله مسافرت و هزینه مسافرت را برای بخش بزرگی از ملت عزیز ما تامین بکند. در زمان رژیم سابق این تمکن وجود نداشت ثانیاً از مسئولین می‌خواهم در ایجاد زمینه رفاه و آسایش بیشتر برای مهمانان تلاش مضاعف نمایند ثالثاً از اهالی فهیم و مهمان دوست استان می خواهم در حس برخورد با مهمانان خاطرات فراموش نشدنی در ذهن و قلب آنها خلق کنند.