شهرخبر
برچسب‌های مهم خبری:#جام حذفی#سوخت#دربی#داوری#داوران

۲ پنالتی مسلم فینال جام حذفی سوخت

دربی

کارشناس داوری گفت: در دربی ۱۰۱ دو پنالتی مسلم برای هر دو تیم اتفاق افتاد که داوران آنها را ندیدند.

به گزارش مشرق، حیدر سلیمانی در مورد قضاوت نیمه دوم دربی ۱۰۱ اظهار داشت: ابتدا این را باید بگویم که در نیمه اول در یک صحنه وقتی مدافع استقلال در محوطه جریمه پرسپولیس توپ را زد خطای هند بازیکن پرسپولیس مسلم بود اما داور آن را ندید.

* استقلال و پرسپولیس هرکدام یک پنالتی طبلکارند

وی افزود: در نیمه دوم دقیقه ۶۳ مهدی قائدی در محوطه جریمه پرسپولیس سرنگون شد اما تصمیم داور بر نگرفتن پنالتی درست بود چون اتفاقی نیفتاد. در وقت‌های اضافه معمول بازی عیسی آل‌کثیر توسط مدافع پرسپولیس سرنگون شد که در آن صحنه داور باید پنالتی اعلام می‌کرد که این اتفاق نیفتاد و می‌توان گفت که هر دو داور یک پنالتی را نگرفتند.

* خورشیدی از لحاظ بدنی آماده نبود

کارشناس داوری در مورد اینکه اشکان خورشیدی در اواخر بازی مصدوم شد و نتوانست به قضاوت ادامه دهد، عنوان کرد: طبیعتاً خورشیدی از لحاظ جسمانی نسبت به سایر داورها که مدعی قضاوت برای این بازی بودند ناآماده‌تر بود. طبیعتاً دربی بازی بزرگی است و از لحاظ فشارهای روحی و روانی روی داوران تأثیر می‌گذارد. البته به نظر من کمیته داوران می‌خواست با انتخاب خورشیدی بازی را مدیریت کند اما این را باید در نظر گرفت که از لحاظ فیزیکی یک داور باید کاملاً آماده باشد.

* ساپینتو برای فصل بعد باید چند جلسه محروم شود

سلیمانی در خصوص اخراج ساپینتو گفت: این اخراج کاملاً درست بود. به نظر من با رفتارهایی که از سرمربی پرتغالی استقلال دیدیم کمیته انضباطی برای فصل بعد حتماً باید چند جلسه این مربی را محروم کند.

* خطای مدافع پرسپولیس قبل از گل استقلال درست بود

وی در مورد خطایی که قبل از گل استقلال گرفته شد، اظهار داشت: این خطا کاملاً درست بود و مدافع پرسپولیس روی بدن بازیکن استقلال دست گذاشت و او را سرنگون کرد.

منبع: فارس