شهرخبر
برچسب‌های مهم خبری:#پرسپولیس#استقلال

سکوت مشکوک یحیی در مورد ماجرای خبرساز | سرمربی پرسپولیس بعد از بازی با استقلال استعفا می دهد؟

یحیی گل‌محمدی در روزهای اخیر ترجیح داده در مورد آینده‌اش در پرسپولیس صحبتی نکند و واکنشی به شایعات از خود نشان ندهد.

یحیی گل‌محمدی

به گزارش همشهری آنلاین پرسپولیس در شرایطی فردا به استقبال فینال جام حذفی خواهد رفت که قهرمان لیگ شده و بازیکنان و مربیانش همچنان منتظر دریافت پاداش از باشگاه خود هستند. اتفاقی که تا به امروز رخ نداده و این ماجرا نگرانی‌هایی را در این تیم به وجود آورده است. در سوی دیگر مساله عدم ارائه لیست خرید و تمدید قرارداد با نفراتی که یحیی تمایل به ماندن آنها در تیمش دارد از سوی این مربی به باشگاه خودش ابهامات زیادی را به وجود آورده است. در واقع اصلی‌ترین عامل برای به وجود آمدن چنین شرایطی در پرسپولیس پافشاری رئیس سازمان خصوصی‌سازی برای ایجاد تغییرات در دو باشگاه استقلال و پرسپولیس است.  رضا درویش به‌عنوان مدیرعامل موفق در باشگاه پرسپولیس اگرچه از سوی وزارت ورزش اطمینان حاصل کرده که به کارش ادامه دهد اما او خوب می‌داند که حسین قربان‌زاده تلاش زیادی دارد تا چند عضو جدید اقتصادی به هیات‌مدیره دو باشگاه سرخابی اضافه کرده و آنها مدیرعامل این دو باشگاه را نیز تعیین کنند. هرچند خود درویش این شانس را دارد که گزینه منتخب هیات‌مدیره جدید باشگاه پرسپولیس هم باشد. 

 سکوت یحیی درمورد شایعات
یحیی گل‌محمدی در روزهای اخیر ترجیح داده در مورد آینده‌اش در پرسپولیس صحبتی نکند و واکنشی به شایعات از خود نشان ندهد. شایعات مطرح‌شده درمورد یحیی این است که او به دنبال این است که با قهرمان کردن پرسپولیس در جام حذفی از سمت خود در این تیم استعفا داده و به پیشنهادهای دیگر توجه کند. شایعاتی که البته از سوی نزدیکان او تکذیب می‌شود و آنها اعتقاد دارند یحیی منتظر است تا تغییرات در هیات‌مدیره و احتمالا مدیریت باشگاه پرسپولیس انجام شود و بعد از آن لیست خرید و خروجی‌اش را به باشگاه دهد. به گفته نزدیکان یحیی، او در حمایت از بازیکنانش که هنوز ۲۴ درصد قرارداد و پاداش قهرمانی در لیگ و چند بردشان را دریافت نکرده‌اند، تصمیم گرفته هیچ اقدامی برای فصل آینده انجام ندهد و تا زمانی هم که این پرداختی‌ها انجام نشود او همچنان در این زمینه اقدامی انجام نمی‌دهد. هرچند یحیی برای تقویت تیمش در فصل آینده ابتدا به دنبال حفظ ستاره‌ها و بعد نفرات خارجی خوب در چند پست است. از این رو شاید یکی دو بازیکن داخلی مدنظر او باشند. 

 هیچ بازیکنی نوتیس به باشگاه نداده
بازیکنان داخلی و خارجی پرسپولیس شاید در این فصل به موقع دریافتی نداشته‌اند و اکثرا باید تا قبل از اتمام لیگ تسویه‌حساب می‌کردند اما با این حال اقدامی برای فسخ قرارداد یکطرفه نکرده‌اند. در واقع آنها اگر چنین برنامه‌ای داشتند باید به باشگاه نوتیس داده و بعد از گذشت ۱۰ روز اگر پولی نمی‌گرفتند اقدام به فسخ یکطرفه می‌کردند. مشابه این اتفاق را در سال‌های قبل از سوی بازیکنانی چون شجاع خلیل‌زاده و مهدی ترابی در پرسپولیس دیدیم که با وجود داشتن قرارداد فسخ یکطرفه کرده و راهی فوتبال قطر شدند. اما برای این فصل فعلا هیچ بازیکنی از پرسپولیس این کار را انجام نداده است. البته اگر قرار باشد سرخپوشان تا بعد از فینال جام حذفی همچنان منتظر تسویه‌حساب بمانند هیچ بعید نیست که برخی از آنها به باشگاه نوتیس داده و خواهان دریافت طلب‌شان در زمان تعیین‌شده باشند.