شهرخبر

این ستاره پرسپولیس فرشته نجات یحیی در دربی؟

این ستاره پرسپولیس فرشته نجات یحیی در دربی؟
صد آنلاین | یحیی گل‌محمدی روی عیسی آل‌کثیر مهاجمی که در دربی آخر گلزنی کرده حساب ویژه‌ای باز کرده است.

دو تیم استقلال و پرسپولیس به فینال جام حذفی رسیدند تا دربی شماره ۱۰۱ قهرمان این رقابت ها را مشخص کند.

 

 

آخرین گل دربی را یک مهاجم خوزستانی به ثمر رسانده که این روزها در بهترین فرم خود به سر می‌برد.

 

بد نیست یادآوری کنیم؛ پرسپولیس در بازی رفت در شرایطی به مصاف استقلال رفت که در خط حمله وضعیت چندان خوبی نداشت. یورگن لوکادیا که امید اول گلزنی این تیم بود و گل‌های مهمی را در هفته های ابتدایی فصل به ثمر رساند در اقدامی عجیب قبل از این دیدار مهم جمع سرخپوشان را ترک گفت.‌ شیخ دیاباته هم در جریان بازی دوستانه با سپاهان مصدوم شد تا پرسپولیس به شدت با کمبود مهاجم رو به رو شده و دستش در خط حمله خالی بماند. تا جایی که گل‌محمدی تصمیم گرفت تیمش را بدون مهاجم تخصصی مقابل استقلال به میدان بفرستد.

 

دربی برگشت اما شرایط متفاوتی نسبت به دربی رفت داشت؛ پرسپولیس ۴ مهاجم آماده در اختیار داشت و همان طور که پیش بینی می‌شد مهدی عبدی در ترکیب اصلی قرار گرفت اما...

 

مهدی عبدی نتوانست آن طور که باید و شاید در نیمه اول بازی برگشت مقابل استقلال انتظارات کادرفنی را برآورده کند و تعویض شد. جانشین عبدی یک مهاجم نام‌آشنا بود که راه گلزنی به تیم های بزرگ در بازی‌های حساس را به خوبی بلد است؛ عیسی آل‌کثیر! در نیمه دوم اما بازی از همان ابتدا پر تب و تاب شروع شد و تعویض یحیی خیلی زود جواب داد و عیسی آل‌کثیر بار دیگر طعم گلزنی در دربی را چشید. عیسی در دقیقه ۵۰ با کنترل و یک سرتوپ زیبا و ضربه‌ای تمام کننده دروازه حسینی را فرو ریخت. پس از آن استقلال چهل دقیقه برای زدن گل تساوی تلاش کرد اما مدافعان پرسپولیس جانانه دفاع می‌کردند و تعویض‌های یحیی گل‌محمدی باعث مستحکم‌تر شدن خط دفاعی سرخ‌ها شد و آنها با محافظت از گل عیسی به ارزشمندترین برد فصل دست یافتند تا برای کسب قهرمانی امید زیادی پیدا کنند. پرسپولیس با این پیروزی ۵۷ امتیازی شد و به صدر جدول رفت و با توجه به تساوی سپاهان و ملوان دیگر هم آن را پس نداد.

 

در آستانه دربی خبر می‌رسد عیسی آل کثیر یکی از آماده‌ترین بازیکنان پرسپولیس در تمرینات است که یحیی گل محمدی برای پیروزی در دربی فینال حذفی حساب ویژه‌ای روی گلزنی‌اش باز کرده است.