شهرخبر

برزگر: انتخابات فدراسیون کشتی بعد از المپیک برگزار شود/ شیروان و ارشک محبی یک بام و دوهوا هستند

برزگر: انتخابات فدراسیون کشتی بعد از المپیک برگزار شود/ شیروان و ارشک محبی یک بام و دوهوا هستند

سرمربی پیشین تیم ملی کشتی آزاد با تاکید بر آنکه صحبت‌هایش که اکنون به بهانه انتخابات فدراسیون بازنشر می‌شود مربوط به گذشته بوده و حالت نصیحت‌گونه داشته، خواستار ماندن علیرضا دبیر تا المپیک ۲۰۲۴ پاریس شد.

منصور برزگر در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم با اشاره به بداخلاقی‌هایی که در آستانه انتخابات فدراسیون کشتی ایجاد شده، اظهار داشت: در آستانه انتخابات متاسفانه یک سری حرف‌هایی که در گذشته گفتم و حالت نصیحت بوده، بازنشرش می‌کنند و از آن برداشت دیگری دارند. حرف‌هایی که می‌زنند که اصلا صحیح نیست. اگر می‌خواهید در انتخابات شرکت کرده و موفق شوید، چرا پای افراد دیگری را وسط می‌کشید. شما همان فیلم‌ها را هم ببینید، برای زمستان است، از لباس‌ها هم معلوم است اما الان آن را برجسته کرده و از آن برداشت سیاسی می‌کنند.

 

*با ساخت هتل کشتی، دیگر به بودجه دولت نیازی نداریم

عنوان‌دار سابق کشتی المپیک و جهان تاکید کرد: به عنوان برادر بزرگتر یک چیزهایی می‌گویم، اینکه اگر بخواهیم فدراسیون علی دبیر را بررسی کنیم واقعا در طول تاریخ هیچ فدراسیونی به اندازه او کار نکرده، اگر این طرح هتل و بقیه کارهایش تکمیل شود من فکر می‌کنم فدراسیون کشتی دیگر به بودجه دولت احتیاج نداشته باشد. الان در آستانه انتخابات است من واقعا متاسفم برای برنامه‌ریزی سازمان و دستگاه ورزش‌مان که در سال المپیک، هیچ چیزشان المپیکی نیست و می‌خواهند انتخابات فدراسیون کشتی را برگزار کنند. اگر رئیس دیگری بیاید، نتیجه بگیرد می‌گوید کار خودم بود و نتیجه هم نگیرد می‌گوید برای فدراسیون قبلی است. من نمی‌دانم چرا وزارت ورزش ما هیچ‌وقت المپیکی فکر نمی‌کند، انتخابات را بیاندازند بعد از المپیک پاریس. بعد اگر این فدراسیون خوب بود، رای بدهند و اگر نبود، مجمع عوضش کند. حتی وزیر ورزش هم باید بعد از المپیک عوض شود. نه تنها کشتی و وزارت ورزش، که همه فدراسیون‌ها باید اینطور باشد.

در حرف‌هایم غرض، مرض و انتقادی نیست؛ ورزش‌مان المپیکی نیست

برزگر ادامه داد: عملکرد هر فدراسیونی باید المپیک به المپیک سنجیده و به آن نمره داده شود. اصلا هیچ انتخاباتی نباید پیش از المپیک انجام شود. من می‌گویم دبیر بماند و حاصل عملکرد فدراسیونش را در المپیک ببیند. زحمت کار هر رئیسی در المپیک معلوم می‌شود. وقتی انتخابات ما المپیک به المپیک نباشد، نتیجه بد باشد هم کسی گردن نمی‌گیرد. من قبلا هم اگر حرفی زدم نصیحت بوده و هیچ غرض و مرض و انتقادی نیست. آقایانی هم می‌خواهند استفاده ابزاری از آن صحبت‌ها و یا به نوعی سوءاستفاده کنند. من نظرم را گفتم، دبیر باید تا المپیک باشد و هر تصمیمی که می‌خواهند بگیرند، بعد از المپیک باشد. او باید نتیجه 4 سال کارش را ببیند، اینهمه ساخت و ساز کرده، شکست و موفقیت باید صاحبش معلوم باشد. من برای خودمان متاسفم که ورزش‌مان المپیکی نیست. در فوتبال هم همین اشتباه را کردند، یک ماه مانده به جام‌جهانی، کی‌روش را آوردند، می‌خواست در آن یک ماه چه کار بکند؟ هیچ معجزه‌گری هم نمی‌توانست کاری کند، فقط به خاطر منافع بعضی‌ها آن تصمیم را در آن مقطع گرفتند و آن هم غلط است.

سرمربی سابق تیم ملی کشتی آزاد درخصوص جام تختی که روزهای پنجشنبه و جمعه گذشته در ارومیه برگزار شد، گفت: متاسفانه خیلی نتوانستم کشتی‌ها را ببینم. بعضی‌ها انتقاداتی داشتند که به جا بود و باید تجدید نظر کنند. انتقاد نباشد مدیران به ایرادهای خود پی نمی‌برند.

*نباید در تصمیم داوری اعمال نفوذ می‌کردند

وی درباره تصمیم جنجالی درباره تکرار مبارزه امین طاهری با مرتضی جان‌محمدی تصریح کرد: به نظر من رای داور وقتی داده شد دیگر نباید در آن اعمال نفوذ می‌کردند. باید به نظر داور احترام گذاشت. من نبودم و این کشتی را هم ندیدم اما داور دیگر اعلام ضربه فنی کرده بود، ضمن اینکه کسی که تشک را ترک می‌کند و دست حریفش بالا می‌رود، دیگر نباید برگردد. اعتراض کار درستی نیست.

*خوب نبودن در آسیایی فقط مختص ارشک محبی نبود؛ کادرفنی تجدید نظر کند

برزگر که در یک سال اخیر گاها تمرینات ارشک و شیروان محبی را زیر نظر داشت، درباره عملکرد این دو کشتی‌گیر در مسابقات جام تختی گفت: آنها یک بام و دو هوا هستند، ما اینجا یک صحبتی می‌کنیم و کرمانشاه یک صحبت دیگر می‌شود و این خیلی آنها را اذیت کرده؛ اگر ارشک هم در آسیایی نتوانست نتیجه بگیرد، این فقط مختص ارشک نبود و همه تیم آنجا خوب نبودند. کادرفنی باید در نحوه کارش تجدید نظر کند و اینطور نباشد که پیک آمادگی کشتی‌گیر زمان درستی نباشد. شیروان هم که قبلا پایش ضرب خورده بود و اینجا دوباره اذیت شد. کشتی با امیررضا معصومی همان پایش که عمل کرده بود، اذیت شد و باید بیاید صحبت کنیم ببینیم وضعیتش چطور است.

منصور برزگر در خاتمه نیز تاکید کرد: من یکی از خادمین و شاگردان مکتب کشتی هستم و دلم می‌خواهد همه کشتی‌گیران، همه بچه‌ها و پیشکسوتان حرمت‌شان حفظ شود و از همه مهمتر اینکه خود گوش‌شکسته‌ها حرمت هم را حفظ کنند.

انتهای پیام/