شهرخبر

وحشت صهیونیست‌ها از «جنگ روز قیامت»؛ نگاه رسانه‌های عبری به رویارویی پیشِ رو با حزب الله

وحشت صهیونیست‌ها از «جنگ روز قیامت»؛ نگاه رسانه‌های عبری به رویارویی پیشِ رو با حزب الله

رسانه‌های رژیم صهیونیستی جنگ آتی و فراگیر با حزب الله لبنان را «جنگ روز قیامت» توصیف کرده و سناریوهایی را برای آن ترسیم می‌کنند.

به گزارش سایت عبری زبان خبرگزاری تسنیم، بسیاری از رسانه‌های عبری زبان در تحلیل‌ها و گفتگوهای تحلیلی خود تلاش دارند تا ابعاد این جنگ را برای خوانندگان خود توصیف کنند، این تحلیل‌ها به ویژه بعد از مانور اخیر حزب الله در جنوب لبنان بیشتر هم شده است.

روزنامه عبری زبان یدیعوت احرانوت در مقاله مفصلی به سناریوهای «جنگ روز قیامت» پرداخت و ادعا کرد، در این جنگ به طور حتم لبنان تنها نخواهد بود بلکه سوریه، عراق و حتی ایران نیز در آن به شکلی شرکت خواهند کرد.

در بخشی از این مقاله اعتراف شده است، به رغم رصد و پایش دقیق بخش شمالی (فلسطین اشغالی) اما نهادهای امنیتی این مسئله را همواره گوشه ذهن خود دارند که باید منتظر حمله هزاران هواپیمای بدون سرنشین از انواع و اقسام این پرنده‌ها باشند که از داخل لبنان، سوریه و حتی از داخل خاک عراق به سوی ما شلیک خواهند شد، اینها به جز موشک‌های نقطه زن، موشک‌های کروز پرسرعت و موشک‌های سنگین (با قدرت انهدام گسترده) است.

نگرانی بزرگتر اسرائیل در جنگ با حزب الله وقوع عملیات علیه پایگاه‌های ارتش اسرائیل یا مراکز راهبردی آن در عمق ( فلسطین اشغالی) است که از طریق هواپیماهایی از داخل (فلسطین اشغالی) انجام می‌شود.

به بیانی واضح تر این نگرانی در ساختار امنیتی رژیم صهیونیستی وجود دارد که عملیات علیه پایگاه‌های ارتش این رژیم از طریق هواپیماهایی که از فرودگاه‌های رژیم اسرائیل به هوا می‌پردازند، انجام شود، از اینرو به شکل دوره‌ای تمامی خلبانان غیر نظامی فعال در این رژیم چک می‌شوند.

گفتنی است سال گذشته بود که ارتش رژیم صهیونیستی از سرنگوی یک هواپیمای غیرنظامی کوچک که خلبانان اسرائیلی‌اش بدون هماهنگی وارد حریم هواییپایگاه رامات دیوید شده بود، خبر داد.

این هشدارها و نگرانی‌ها در رسانه‌های عبری زبان با اعلام انجام مانور جدیدی تحت عنوان فتح المبین در منطقه جبل عامل لبنان شدت بیشتری به خود گرفته است.

شبکه 13 تلویزیون رژیم صهیونیستی از اعلام آماده باش در مرزهای شمالی فلسطین اشغالی خبر داد و به نقل از فرماندهان نظامی این منطقه اعلام کرد، نگران افزایش تنش با لبنان هستیم.

الون بن دیوید تحلیل‌گر نظامی معروف رژیم صهیونیستی هم در رسانه‌های این رژیم نوشت: یگان رضوان وابسته به حزب الله به تدریج در حال نزدیک شدن به دیوار مرزی است، این پیش روی به شکل آهسته و از یک سال پیش آغاز شده و امروز به یکی از منابع نگرانی برای اسرائیل تبدیل شده است.

او افزود: حق با (سید حسن) نصر الله است که تاکید دارد اسرائیل از ورود به جنگ واهمه دارد، نتانیاهو امروز جرات کشاندن اسرائیل را به سوی یک جنگ در شمال ندارد، به همین خاطر رئیس ستاد و رئیس شعبه اطلاعات نظامی تلاش کردند تا به نصر الله بقبولانند در صورتی که دست به تهاجمی بزند ریسک یک جنگ بزرگ را به جان می‌خرد.

به زعم بن دیوید: حزب الله و اسرائیل هر دو زخم‌‌هایی در جنگ دوم لبنان (جنگ 33 روزه) برداشته اند، اما جنگ بعدی بسیار ویرانگر خواهد بود.

گفتنی است اکثر رسانه‌های عبری زبان بخشی از سخنرانی اخیر سید حسن نصر الله را منعکس کردند که در آن وی خطاب به فرمانده سرویس اطلاعات نظامی رژیم صهیونیستی تاکید می‌کند، هر اشتباهی از سوی اسرائیل باعث وقوع جنگی بزرگ خواهد شد، کسی که باید از یک جنگ بزرگ در هراس باشد اسرائیل است، این شما نیستید که ما را به جنگ تهدید می‌کنید.

انتهای پیام/