شهرخبر

تلگرام به علت عدم همکاری با وزارت ارتباطات مالزی اخطار گرفت

تلگرام به علت عدم همکاری با وزارت ارتباطات مالزی اخطار گرفت

وزیر ارتباطات مالزی هشدار داد که اگر سرویس تلگرام همچنان دعوت این وزارتخانه برای گفت‌و‌گو و یافتن راهکاری در خصوص شکایت‌های مربوط به امنیت کاربران در این اپلیکیشن را نادیده بگیرد، با اقدام روبرو خواهد شد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، «فهمی فاضل»، وزیر ارتباطات و دیجیتال مالزی، امروز گفت که علیرغم درخواست‌های متعدد برای برگزاری جلسه از ژانویه، تلگرام «مایلی به همکاری» با این وزارتخانه نداشته است.

فهمی گفت که وزارت او شکایات زیادی در مورد سوء استفاده مداوم از این پلتفرم مانند کلاهبرداری، محتواهای غیراخلاقی و فروش غیرقانونی مواد مخدر دریافت کرده است و ما از کمیسیون ارتباطات و چند رسانه ای مالزی (MCMC) درخواست داریم تا تصمیمات مناسبی را که باید گرفته شود را بررسی کند.

وزیر ارتباطات و دیجیتال مالزی به خبرنگاران گفت: «این اتفاق به این دلیل است که ما شکایات زیادی دریافت کرده‌ایم و نمی‌بینیم که تلگرام صداقتی برای همکاری داشته باشد.»

فهمی افزود که اکثر شبکه های اجتماعی دیگر مانند تیک تاک، فیس بوک و توییتر با این وزارتخانه همکاری داشته اند اما حقیقت این است که تلگرام چیزی است که بسیار نگران کننده است.

وی گفت: مالزی به عنوان یک کشور مستقل، نیازی به پیروی از کشورهای دیگر ندارد و ما این حق را داریم که بر اساس واقعیت ها و ارزیابی های سازمان هایمان تصمیم گیری کنیم.

فهمی گفت: وزارت ارتباطات و دیجیتال به همراه آژانس هایی مانند MCMC و آژانس امنیت ملی سایبری (NACSA) به طور مداوم تحولات مسائل امنیت سایبری از جمله در شبکه های اجتماعی را رصد و بررسی می کنند.

انتهای پیام/