شهرخبر

کابل: خواستار تداوم روابط مثبت با دیگر کشورها هستیم

کابل: خواستار تداوم روابط مثبت با دیگر کشورها هستیم

نخست وزیر حکومت افغانستان طی نشستی اظهار داشت ما خواستار تدوام روابط مثبت با دیگر کشورها در پرتو شریعت اسلامی هستیم.

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، «مولوی عبدالکبیر» نخست وزیر حکومت افغانستان طی نشستی گفت ما خواستار تداوم روابط مثبت با دیگر کشورها در پرتو شریعت هستیم و از خاک افغانستان نیز هیچ کسی تهدید نخواهد شد.

دفتر نخست وزیر حکومت افغانستان در بیانیه‌ای افزود در این نشست مقامات ارشد حکومت، بزرگان، فرهنگیان و نمایندگی از اقشار مختلف افغانستان حضور داشتند.

بر اساس این بیانیه، افرادی به نمایندگی از اقشار مختلف در این نشست علاوه بر ارائه پیشنهادها و انتقاداتی، از تامین امنیت سراسری، تلاش‌های اقتصادی حکومت کنونی افغانستان ابراز خرسندی کردند.

مولوی عبدالکبیر نخست وزیر حکومت افغانستان گفت ما طرفدار نقد سالم هستیم و مسئله نژادی، زبانی و سمتی در آن جایی ندارد.

وی در پاسخ به درخواست کسانی که خواستار فراگیری حکومت هستند نیز اظهارداشت حکومت کنونی از هر منظر فراگیر است و نمایندگان همه اقوام در آن حضور دارند.

نخست وزیر حکومت افغانستان درباره به رسمیت شناختن این کشور، گفت: اگر ما به دنیا نیاز داریم، آنها هم به ما نیاز دارند و با درک این موضوع مشکل کنونی قابل حل است. ما به شمول همسایگان، با تمام کشورهای منطقه روابط خوب داریم، ما خواستار تداوم روابط مثبت با جهان و همسایگان در پرتو شریعت اسلامی هستیم و اطمینان می‌دهیم که هیچ‌کسی از افغانستان تهدید نخواهد شد.

«شهاب الدین دلاور» وزیر معادن حکومت افغانستان نیز در این نشست گفت برای دومین سال است که افغانستان بودجه ملی خود را از عواید داخلی تامین می‌کند و در عین حال پروژه‌های بزرگی مانند کانال «قوش تپه» را  نیز به پیش می‌برد.

«امیرخان متقی» وزیر خارجه حکومت افغانستان نیز در این نشست با اشاره به روابط مثبت با کشورهای همسایه و منطقه گفت: افغانستان با همه کشورها از جمله پاکستان، ایران و آسیای مرکزی روابط سیاسی داریم، بیشتر کشورها در کابل سفارت خود را بازگشایی کرده‌اند و نمایندگان افغانستان نیز در آن کشورها مشغول انجام وظیفه هستند.

وی افزود: حکومت کنونی افغانستان فراگیر است و تعامل متقابل کشورها با افغانستان به معنای رسمیت یافتن آن می‌باشد.

«ملا خیرالله خیرخواه» وزیر اطلاعات و فرهنگ حکومت افغانستان نیز اظهار داشت مردم افغانستان در 20 سال گذشته با فشارهای بسیاری مقابله نموده است و به فضل و مرحمت الهی بر مشکلات کنونی نیز فایق خواهد آمد.

انتهای پیام/