صف‌های طولانی نان شایسته نظام نیست

حجت الاسلام سید مهدی قریشی ظهر جمعه در جمع نمازگزاران ارومیه با اشاره به سیاست‌های کلی جمعیت توسط مقام معظم رهبری، افزود: طرح جوانی جمعیت به تصویب مجلس رسیده اما لازم است مسئولان وارد عمل شده و مجلس وظایف خود را در جهت فرهنگ سازی این طرح درست انجام دهد.

وی با بیان اینکه قدرت هر نظام و حکومتی عبارت از مباحث اقتصادی و مباحث جمعیتی است، اظهار کرد: کثرت جمعیت، قدرت مملکت را رقم میزند بر همه واجب است در جهت فرهنگ سازی جوانی جمعیت اقدام کنند و در این راستا مراکز فرهنگی نیز تشکیل شود.

امام جمعه ارومیه با تاکید به اینکه مسئولان باید مطالبات مردم استان را شنیده و عملیاتی کنند، گفت: مدیریت شهری باید برای حل معضل آسفالت معابر، ترافیک، ساماندهی ضایعات فروشان راهکار داشته باشد.

حجت الاسلام قریشی با بیان اینکه عمر و وقت با ارزش ترین نعمت الهی است و نباید بخاطر چند عدد نان ساعت‌ها وقت مردم در صف‌های طولانی تلف شود، افزود: معضل صف‌های طولانی نان شایسته نظام نیست و مسئولین امر با جدیت جهت رفع این مشکل ورود کنند.

امام جمعه ارومیه در ادامه با بیان اینکه مجلس شورای اسلامی یک مجلس انقلابی است، افزود: نمایندگان مجلس نیز باید انقلابی بمانند و انقلابی عمل کنند. وی گفت: وظیفه اصلی نمایندگان قانون گذاری صحیح است هر نماینده باید بداند برای پابرجا ماندن این مجلس چه شهدایی تقدیم انقلاب شده و با خدمت به مردم و قانون گذاری صحیح شهدا را از خود خشنود کنند.

حجت الاسلام قریشی با اشاره به جشن نسیم مهر با بیان اینکه بهترین خیر کمک به خانواده‌های زندانیان نیازمند است، اظهار کرد: تبعات زندانی شدن سرپرست خانوار، خانواده را تحت تأثیر قرار می‌دهد، هر کس در حد وسع خود به خانواده زندانیان نیازمند یاری رساند تا این خانواده‌ها آسیب بیشتری نبینند.