شهرخبر
برچسب‌های مهم خبری:#فرانسه#المپیک#رئیس کمیته#کمیته ملی

افشای ایمیل‌ها و تهدید به شکایت/ نخستین رئیس زن کمیته المپیک فرانسه استعفا داد

استعفای خانم هنریک در روز پنج‌شنبه ۲۵ مه آخرین تغییر رهبری در ورزش فرانسه و آماده‌سازی برای برگزاری بازی‌های المپیک تابستانی پاریس در سال آینده میلادی است.

بریژیت هنریک، نخستین رئیس زن کمیته المپیک فرانسه در حالی استعفا کرده که کمیته ملی المپیک فرانسه در طول یک سال و نیم گذشته از وجود یک بحران داخلی بی‌سابقه رنج می‌برده است. بنا به گزارش کمیته ملی المپیک فرانسه، خانم هنریک در آغاز جلسه مجمع عمومی این سازمان در روز پنج‌شنبه اعلام کرد که از سمت خود کناره‌گیری می‌کند.

کمیته ملی المپیک فرانسه در بیانیه خود بدون اشاره به دلایل استعفای خانم هنریک، تأکید کرد که رئیس مستعفی این سازمان، دلایل خود را برای حاضران در مجمع عمومی بیان کرده است. در بیانیه‌ مطبوعاتی کمیته ملی المپیک فرانسه همچنین آمده است که تا انتخاب رئیس جدید در ۳ ماه آینده، این مسئولیت را آسترید گویار، دبیر کل کمیته ملی المپیک فرانسه بر عهده خواهد گرفت.

بنا به گزارش‌ها، بحران در کمیته ملی المپیک فرانسه پس از افشای ایمیل‌ها و تهدید به شکایت شدت گرفت. در روزهای اخیر، دنیس ماسلیا، رئیس پیشین کمیته ملی المپیک شکایتی را در دفتر دادستانی مالی ملی فرانسه ثبت کرد که دوره مسئولیت بریژیت هنریک را هدف قرار می‌داد.

با اخراج دست راست پیشین بریژیت هنریک، دیدیه سمینت در سپتامبر ۲۰۲۰، بحرانی عمیق در کمیته ملی المپیک فرانسه ایجاد شد که تا به امروز این بحران برطرف نشده است.

نزدیکی زمان استعفای بریژیت هنریک با زمان برگزاری المپیک پاریس و همچنین بحران بی‌پایان در این سازمان، باعث نگرانی ورزشکاران فرانسوی شده است. یکی از روسای فدراسیون‌های ورزشی فرانسه به خبرگزاری فرانسه گفت که استعفای بریژیت هنریک راهی برای حل بحران در این سازمان است. آملی اودیا کاسترا، وزیر ورزش فرانسه در واکنش به استعفای بریژیت هنریک خواستار همگرایی در کمیته ملی المپیک فرانسه شد.

منبع: یورونیوز