شهرخبر

اکثر شهروندان آلمانی دموکراسی در کشورشان را در معرض خطر می‌بینند

اکثر شهروندان آلمانی دموکراسی در کشورشان را در معرض خطر می‌بینند

نتایج جدیدترین نظرسنجی نشان می‌دهد که اکثر شهروندان آلمانی دموکراسی در کشورشان را بیش از پیش در معرض خطر ارزیابی کرده و از دولت فدرال می‌خواهند با این مسئله مقابله کند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از روزنامه "دی ولت" آلمان، نتایج جدیدترین نظرسنجی نشان می دهد که حدود 79 درصد از شهروندان آلمانی فکر می کنند که دموکراسی امروز بیشتر از پنج سال پیش مورد حمله قرار گرفته است. اکثریت قریب به اتفاق شهروندان آلمانی وظیفه دولت فدرال را انجام کارهای بیشتر برای یک دموکراسی پویا و قوی می دانند.

بر اساس این نظرسنجی از هر پنج شهروند آلمانی در آلمان تقریباً چهار نفر معتقدند که دموکراسی در کشورشان به طور فزاینده ای در خطر است. بر این اساس 78.9 درصد موافقند که امروزه دموکراسی شدیدتر از پنج سال پیش مورد حمله قرار گرفته است. این نتیجه یک نظرسنجی جمعیتی است که روز دوشنبه توسط مرکز تحقیقات ادغام و مهاجرت آلمان منتشر شد. بر این اساس تنها 3.4 درصد شهروندان فکر می کنند که دموکراسی کمتر از قبل مورد حمله قرار می گیرد.

بر اساس این نظرسنجی، شهروندان مایلند با این حملات با شدت بیشتری مقابله شود. 84.9 درصد از شرکت کنندگان در این نظرسنجی، وظیفه دولت فدرال را تلاش سخت تر برای یک دموکراسی پویا و قوی می دانند.

ائتلاف موسوم به چراغ راهنمایی در آلمان در حال برنامه ریزی یک قانون برای ترویج دموکراسی است که به باشگاه ها و سازمان هایی که برای تقویت دموکراسی و جلوگیری از افراط گرایی کار می کنند، پایه مالی قابل اعتمادتری در آینده ارائه می دهد. لیزا پاوس، وزیر خانواده آلمان گفت: به این ترتیب ما از دموکراسی باز و متکثر خود حمایت می‌کنیم و آن را در برابر چالش‌ها و حملات مقاوم‌تر می‌کنیم. وی تاکید کرد: به‌ویژه در این دوران آشکار می‌شود که انسجام اجتماعی و دموکراسی را نمی‌توان امری بدیهی انگاشت.

انتهای پیام/