شهرخبر
برچسب‌های مهم خبری:#جدید

کرایۀ حمل کالا ۳۰ درصد افزایش یافت

کرایۀ حمل کالا ۳۰ درصد افزایش یافت

با موافقت ستاد تنظیم بازار نرخ جابه‌جایی کالا در بخش حمل‌ونقل عمومی جاده‌ای ۳۰ درصد افزایش یافت. نرخ جدید از امروز به‌صورت متمرکز و ستادی در سامانه مدیریت کنترل بارنامه اعمال شد.

به گزارش مشرق، داریوش امانی، رئیس سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای در نامه‌ای خطاب به مدیران کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان‌های کشور اعلام کرد که با موافقت ستاد تنظیم بازار درباره تعدیل نرخ جابه‌جایی کالا در بخش حمل‌ونقل عمومی جاده‌ای مطابق قسمت «ب» بند «یک» مصوبه شماره ۲۰۹ شورای‌عالی هماهنگی ترابری کشور، نرخ شاخص با اعمال افزایش ۳۰ درصدی ۵۵۰۰ ریال به ازای حمل هر تن – کیلومتر از مورخ ۱۴۰۲.۰۲.۳۱ به‌صورت متمرکز و ستادی در سامانه مدیریت کنترل بارنامه اعمال می‌شود.

گفتنی است بر اساس این نامه، نرخ محمولات نفتی موضوع نامه شماره ۲۱۲۳۹ مورخ ۱۳۹۶.۰۳.۱۷ شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی پس از دریافت نرخ مسیر بارگیرهای مربوط از شرکت مذکور در سامانه بارگذاری و اعمال خواهد شد. همچنین کرایه محمولات ترافیکی با ضرایب مورد اشاره در نامه شماره ۱۷۹۴۴۸.۷۴.۱ مورخ ۱۳۹۹.۱۲.۱۳ محاسبه و اعمال شده است.

این در حالی است که پیش از این فعالان صنفی بخش حمل‌ونقل جاده‌ای کالا از احتمال افزایش ۳۰ درصدی نرخ کرایه حمل کالا اظهار نارضایتی کرده و اقدام ستاد تنظیم بازار را غیرحرفه‌ای و غیرکارشناسانه خوانده بودند.

رانندگان معتقدند که اعضای ستاد تنظیم بازار همگی نسبت به افزایش کرایه حمل تعارض منافع دارند به همین دلیل انتظار نمی‌رود که درباره افزایش کرایه حمل اقدام درست و منطقی داشته باشند.