شهرخبر

برخی سلبریتی‌ها: حمایت از تروریسم، کسب و کار من است/ مصادیقی از برخورد دیگر کشورها با جرائم سلبریتی‌ها

قاتلان و کسانی که جان مردم را به خطر انداختند و مرتبط با تروریست‌های منافقین بودند، به وضوح مورد حمایت برخی سلبریتی‌ها قرار گرفتند ولی هیچ برخورد قضایی با این افراد صورت نگرفت در حالی که در کشورهای غربی، کوچک‌ترین سوءرفتار سلبریتی‌ها با برخورد قضایی روبرو می‌شود.

 حکم اعدام قاتلان محله «خانه اصفهان» که مجرم بودنشان طبق شواهد و اعتراف خودشان ثابت و ارتباطشان با تروریست‌های منافقین کاملا محرز شده بود، اجرا شد. اما با این حال، برخی از چهره‌های رسانه‌ای به ویژه سلبریتی‌ها، به حمایت از این تروریست‌های قاتل پرداخته و با حکم اعدام آن‌ها مخالفت کرده و تلاش کرده‌اند تا فضای عمومی کشور متشنج شود و امنیت اجتماعی به خطر افتد.

محسن برهانی، چهره‌ای که این روزها در فضای مجازی به چشم می‌خورد و خود را حقوقدان معرفی کرده است؛ یکی از کسانی بود که از این ۳ قاتل حمایت کرده و اظهارات او مورد استقبال شبکه سلطنتی BBC قرار گرفته است. 


حمایت محسن برهانی از قاتلان خانه اصفهان و حمایت BBC از او

 

برهانی پیش از این، در توییتر خود از قاتلان خیابانی حمایت کرده و برای آن‌ها از عبارت «رضوان الله علیهم» استفاده کرد. اما از سوی دیگر، شهیدِ سبزواری  را که جان خود را در حمایت از ناموس ایرانی داست داد، «نفله» دانست.
 


حمایت برهانی از قاتلان خیابانی


نفله دانستن شهیدِ سبزواری از سوی برهانی

 

برهانی پیش از این، مخالفت با ادامه حضورش در هیئت علمی دانشگاه تهران را به دروغ به اظهار نظرش در خصوص آشوب‌ها ربط داده بود. درحالی که حکم مخالفت با ادامه حضور او در هیئت علمی، چند ماه پیش از شروع آشوب‌ها، تصویب شده بود.

ترانه علیدوستی یکی دیگر از چهره‌هایی است که از این ۳ قاتلِ وابسته به تروریست‌های منافقین، حمایت کرد. او در اقدامی خلاف امنیت ملی و منافع مردم ایران، درخواست دخالت‌های خارجی در امور داخلی کشور را مطرح کرد. ترانه علیدوستی که امروز خود را نگران مردم نشان می‌دهد و از سازمان ملل درخواست کمک دارد، چرا از نهادهای بین المللی به خاطر تحریم‌های ظالمانه اقتصادی، درخواست کمک نکرده است؟ چرا بابت تحریم داروی بیماران پروانه‌ای، درخواست کمک نکرده است؟ چرا در تریبون‌هایی که خارج از کشور در اختیارش قرار داشته، آمریکا را به خاطر تحریم مردم ایران، محکوم نکرد؟
 


درخواست دخالت خارجی در امنیت ملی ایران توسط ترانه علیدوستی


ستاره پسیانی، یکی دیگر از بازیگرانی است که از این ۳ منافق در اقدام به قتل و جنایت‌هایشان، حمایت کرده است.
 


حمایت ستاره پسیانی از قاتلان خانه اصفهان

 

او در گذشته نیز از آشوب‌ها حمایت کرده و کشور عزیزمان، ایران را جهنم نام برده است.
 


حمایت ستاره پسیانی از آشوب‌ها

 

باران کوثری نیز هم سخن با تروریست‌ها، از قاتلان خانه اصفهان حمایت کرده است.
 


حمایت باران کوثری از قاتلان خانه اصفهان

 

نواب ابراهیم، یکی دیگر از چهره‌هایی است که به حمایت از قاتلان خانه اصفهان پرداخت. او کسی است که پیش از این، به حاج قاسم سلیمانی، توهین‌هایی داشته است.
 


حمایت نواب ابراهیمی از قاتلان خانه اصفهان


حسین رونقی، از دیگر چهره‌های موثر در آشوب‌های خیابانی که مدتی زندانی شده بود، کسی است که دروغ‌های قطع شدن پاهایش در زندان و اعتصاب غذای او را منتشر می‌کردند. او نیز با اعدام قاتلان خانه اصفهان مخالفت کرده است.
 


حمایت حسین رونقی از قاتلان خانه اصفهان

 

لیندا کیانی، از دیگر چهره‌هایی است که از این ۳ قاتل حمایت کرده و گفته است چگونه دلتان می‌آید جوانان را بکشید؟ یک لحظه به مادرانشان فکر کرده اید؟ اما کیانی در آن روزی که این قاتلانِ وابسته به تروریست‌های منافقین، جوانان ایرانی را به قتل رساندند، نه نگران جان جوانان بود و نه نگران حال مادرانشان. حال چگونه توقع دارد که این مادران از خون جوانان خود گذشت کنند...
 


حمایت لیندا کیانی از قاتلان خانه اصفهان


سحر زکریا که در کارنامه خود، ایجاد یاس، تحقیر ملت ایران و حمایت از آشوبگران را به ثبت رسانده، از قاتلان خانه اصفهان حمایت کرده است.
 


حمایت سحر زکریا از قاتلان خانه اصفهان


علاوه بر موارد مذکور، تعدادی دیگر از چهره‌های رسانه‌ای و سلبریتی از این قاتلان وابسته به تروریست‌های منافقین حمایت کرده و مخالف اعدام آن‌ها شده اند که در ادامه به برخی دیگر از آن‌ها را معرفی خواهیم کرد.
 


حمایت تهمینه میلانی از قاتلان خانه اصفهان

 


حمایت شقایق دهقان از قاتلان خانه اصفهان

 


حمایت حامد بهداد از قاتلان خانه اصفهان


برخورد با جرایم سلبریتی‌ها در سایر کشورها

در کشورهای غربی، موارد فراوانی از دستگیری و محکومیت سلبریتی‌های معروف به چشم می‌خورد.

«خواکین فونیکس»، بازیگر معروف آمریکایی که در نقش جوکر بازی کرده است، صرفا به خاطر اعتراض به تغییرات آب و هوایی، دستگیر شد.


گزارش شبکه آمریکایی CNN از دستگیری فونیکس به خاطر اعتراض به تغییرات آب و هوایی


به گزارش CNN، «جاستین بیبر»، خواننده معروف آمریکایی، به دلیلی رانندگی در حالت مستی، با وجود آنکه خودش این ادعا را رد می‌کرد، دستگیر شد.
 


گزارش شبکه آمریکایی CNN از دستگیری جاستین بیبر به خاطر رانندگی در حالت مستی


به گزارش مجله آمریکایی «ورایتی»، «مل گیبسون»، بازیگر معروف آمریکایی در سال ۲۰۰۶ صرفا به دلیل گفتن جمله «یهودیان مسئول تمام جنگ‌های جهان هستند»، بازداشت شد؛ در حالی که خود این اتهام را رد می‌کرد.
 


گزارش مجله ورایتی از دستگیری گیبسون به خاطر اظهار نظر نسبت به یهودیان


جاسی اسمولت، بازیگر و خواننده معروف آمریکایی در سال ۲۰۱۹ به دلیل دروغ‌گویی به پلیس، صحنه‌سازی برای ، دستگیر شد.
 


گزارش یاهو از دستگیری اسمولت به دلیل دروغگویی و صحنه سازی برای پلیس


«آری لنوکس» خواننده معروف ریتم اند بلوز، صرفا به دلیل اینکه یکی از کارکنان فرودگاه آمستردام هلند را نژادپرست خطاب داد، توسط پلیس نظامی هلند، بازداشت شد.
 


گزارش دستگیری «آری لنوکس» به دلیل نژادپرست خواندن یکی از کارکنان فرودگاه هلند

 

به گزارش موسسه حقوقی «سیدنی کریمینال»، «برنارد تومیک»، بازیکن و ورزشکار معروف استرالیایی، یک مهمانی در سوئیت خود در میامی، برگزار کرده بود. زمانی که کارکنان هتل از او درخواست کردند تا سطح صدا را کاهش دهد، به آن‌ها پرخاشگری کرد و در نتیجه این اقدام، توسط پلیس دستگیر شد.
 


گزارش موسسه سیدنی کریمینال از دستگیری برنارد تومیک به دلیل سروصدا در هتل و پرخاشگری


به گزار CNN «گلشن بیرقدار»، خواننده و ستاره معروف ترکیه‌ای، سال گذشته به دلیل شوخی با مدارس مذهبی ترکیه، زندانی شد.
 


گزارش CNN از زندانی شدن خواننده معروف ترکیه‌ای به دلیل شوخی با مدارس مذهبی


این موارد تنها بخش کوچکی از برخوردها با سلبریتی‌ها به خاطر تخلفاتشان بود. آن‌هم تخلفاتی که نه امنیت ملی را به خطر می‌انداخت و نه فضای عمومی جامعه را متشنج می‌کرد.

چرا در ایران با سلبریتی‌ها برخورد نمی‌شود؟!

در ایران اما، آزادی بیان حداکثری و مطلق در خصوص سلبریتی‌ها اجرا می‌شود. به گونه‌ای که این افراد به راحتی و بدون ترس، هرگونه دروغ و اتهامی را به حاکمیت وارد کرده و از این راه منجر به جریحه دار شدن افکار عمومی و تضعیف امنیت ملی می‌گردند، اما بازهم برخورد قابل توجهی با آن‌ها نمی شود.

در دولت‌های غربی، با وجود آنکه خودشان به وجود آورنده تروریسم در منطقه غرب آسیا هستند، شدیدترین برخورد را با کوچک‌ترین حمایت از تروریست، انجام می‌دهند. در ماجرای اخیر،  قاتلان و کسانی که جان مردم را به خطر انداختند و مرتبط با منافقین بودند، به وضوح مورد حمایت برخی از سلبریتی‌ها قرار گرفتند. لازم است بر اساس قانون و عدالت، با دروغ‌گویی، حمایت از قتل و جنایت، حمایت از تروریسم و جریحه دار کردن احساسات عمومی مردم از سوی سلبریتی‌ها، برخورد موثر صورت گیرد. 

ضمنا برخوردها باید به گونه‌ای باشد که الزام‌آور به حساب آیند و از تکرار چنین اقدامات ضدامنیتی از افراد مذکور و سایر افراد، جلوگیری کند.

پایان پیام/.