شهرخبر

فروش بیش از ۵ میلیون بلیت اماکن گردشگری در نوروز ۱۴۰۲

فروش بیش از ۵ میلیون بلیت اماکن گردشگری در نوروز ۱۴۰۲

بازدید از اماکن گردشگری در نوروز ۱۴۰۲ با رونق خوبی روبه‌رو شد.

گردشگران از طریق زیرساخت‌‎های بانک پارسیان و سایت تفریحاتی، در دو هفته اول فروردین، بیش از ۵ میلیون بلیت اماکن گردشگری در تعطیلات تهیه کردند. در این دوران، برای راحتی گردشگران و افزایش سرعت، علاوه بر گیشه و پرداخت هزینه از پایانه‌های پارسیان، استندهای هوشمند هم برای خرید بلیت در همه مراکز مستقر شدند. همچنین امکان خرید آنلاین بلیت از طریق اپلیکیشن تاپ و سایت تفریحی هم فراهم بودند.

خرید آسان بلیت همه اماکن گردشگری با روش‌های مختلف

فروش بیش از ۵ میلیون بلیت اماکن گردشگری از طریق زیرساخت‌های بانک پارسیان، آن هم فقط در دو هفته اول فروردین، بسیار قابل توجه است. گروه تفریحاتی که زیرمجموعه بانک پارسیان فعالیت می‌کند، به‌منظور هوشمندسازی شهر، خدمات مختلف گردشگری را با به‌کارگیری تکنولوژی روز، به‌طور گسترده به شهروندان هر شهر ارائه می‌دهد. در واقع استقبال بیش از ۵ میلیون گردشگر آن هم فقط از طریق زیرساخت‌های پارسیان، گویای گستردگی خدمات هوشمند گردشگری است که به رونق بازدید از اماکن تعریف‌شده در میراث فرهنگی هم کمک فراوانی می‌کند.

کدام روش خرید در افزایش فروش بلیت اماکن گردشگری تأثیر بیشتری داشته است؟

همان‌طور که گفتیم، مجموعه تفریحاتی و سوپر اپلیکیشن تاپ، با ایجاد روش خرید آنلاین و همچنین استقرار استندهای هوشمند در اماکن گردشگری در هر شهر، کمک شایانی به آسان‌تر شدن روند تهیه بلیت کرده است. در واقع با بیشتر شدن درگاه‌های خرید، مراجعه‌کنندگان زمان کمتری را طی فرآیند تهیه بلیت صرف می‌کنند و دیگر خبری از صف‌های طولانی گیشه در تعطیلات نوروز مثل سال‌های گذشته نیست.

استندهای هوشمند یکی از اصلی‌ترین راه‌کارهای ارائه شده توسط زیرساخت‌های بانک پارسیان برای رونق فروش بلیت اماکن گردشگری است که مجموعه تفریحاتی مجری آن بوده است. تأثیر این استندها در میزان استقبال مردم از بازدید جاذبه‌های شهری به حدی است که ۸۰ درصد فروش کلی بلیت را به خود اختصاص داده‌اند.

فروش بیش از ۵ میلیون بلیت اماکن گردشگری در نوروز ۱۴۰۲

کدام شهرها و کدام‌یک از اماکن گردشگری در صدر فروش قرار دارند؟

طبق گزارش، فروش به‌دست آمده از زیرساخت‌های بانک پارسیان و سایت تفریحاتی، در نوروز ۱۴۰۲ هم مثل سال‌های گذشته، به‌ترتیب از جاذبه‌های سه استان تهران، فارس و اصفهان نسبت به سایر استان‌ها استقبال بیشتری شده است. همچنین در میان جاذبه‌های ثبت‌شده در سازمان میراث فرهنگی کشور، مجموعه کاخ‌موزه سعدآباد، همچون سال گذشته بیشترین آمار فروش بلیت را داشته است. بعد از سعدآباد به ترتیب، کاخ‌موزه نیاوران، مجموعه گلستان، حافظیه، تخت جمشید، سعدیه و باغ فین کاشان، بیشترین حجم فروش بلیت را داشته‌اند.

جالب است بدانید که تعداد بلیت فروخته‌شده برای مجموعه سعدآباد در دو هفته اول سال ۱۴۰۲ نسبت به نوروز سال گذشته در حدود ۳۵ درصد رشد داشته و همچنین مجموعه نیاوران هم با افزایش رشد از رتبه پنجم نوروز ۱۴۰۱ به رتبه دوم در سال ۱۴۰۲ ارتقا پیدا کرده است.

بلیت کدام اماکن گردشگری توسط زیرساخت‌های پارسیان به‌صورت آنلاین در دسترس است؟

بیشتر شهرها و استان‌های ایران که غنی از جاذبه‌های گردشگری هستند، در فهرست فروش بلیت اماکن در سوپر اپلیکیشن تاپ و سایت تفریحاتی وجود دارند. بنابراین از بلیت باغ‌موزه چهل‌ستون اصفهان تا بلیت موزه مردم‌شناسی دزفول در استان خوزستان را می‌توانید آنلاین از تاپ تهیه کنید. ناگفته نماند که تمام این جاذبه‌ها زیرمجموعه سازمان میراث فرهنگی هستند.

اقدامات صورت گرفته در زیرساخت‌های بانک پارسیان فقط شامل روش‌های آنلاین نمی‌شود؛ همان‌طور که گفتیم، پایانه‌های بانک پارسیان در گیشه و استقرار کیوسک‌های هوشمند سایت تفریحاتی، از دیگر روش‌های خرید بلیت هستند که به صورت حضوری در دسترس عموم قرار دارند.

البته خرید آنلاین بلیت در سوپر اپلیکیشن تاپ در مقایسه با روش حضوری، وقت چندانی از شما نمی‌گیرد و به راحتی می‌توانید پیش از مراجعه به جاذبه مورد نظر، بلیت خود را بخرید. با این روش دیگر نیازی نیست که وقت خودتان را در صف باجه فروش بلیت هدر دهید. بنابراین زمان بیشتری برای بازدید در اختیارتان خواهد بود.

جاذبه‌ها شناسنامه شهرها هستند

میراث فرهنگی هر شهر و استانی، شناسنامه و هویت آن منطقه محسوب می‌شوند. بنابراین برای آن‌که سفرتان فقط جنبه تفریح نداشته باشد، لازم است از دیدنی‌های تاریخی و فرهنگی مقصد غافل نشوید. همچنین اگر هنوز فرصت نکرده‌اید که سری به جاذبه‌های شهر خودتان بزنید، پیشنهاد می‌کنیم که اپلیکیشن تاپ یا سایت تفریحاتی را باز کنید، بدون هیچ اتلاف وقتی بلیت مکان مورد نظرتان را بخرید و چند ساعتی را برای شناخت بیشتر میراث تاریخی و فرهنگی شهرتان صرف کنید.

سوپر اپلیکیشن تاپ علاوه بر بلیت اماکن، خدمات متنوعی مثل خرید بلیت هواپیما، قطار، رزرو تور، استعلام و پرداخت خلافی، تسویه عوارض، مشاوره‌های آنلاین پزشکی و روانشناسی و… ارائه می‌دهد.