شهرخبر

بیانیه پایانی نشست اتحادیه عرب در جده

اقتصادنیوز: بیانیه پایانی نشست اتحادیه عرب در جده در حالی صادر شد که کشورهای شرکت‌کننده بر لزوم توقف مداخلات بیگانگان در امور داخلی کشورهای عربی تاکید کردند.
بیانیه پایانی نشست اتحادیه عرب در جده

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، سران کشورهای عضو اتحادیه عرب در بیانیه پایانی خود بر لزوم افزایش تلاش‌ها در راستای کمک به حل مسئله فلسطین تاکید کردند.

شبکه الجزیره گزارش داد، سی و دومین نشست سران اتحادیه عرب که امروز جمعه به میزبانی جده عربستان برگزار شد، با صدور بیانیه‌ای به کار خود پایان داد.

در بیانیه پایانی سران اتحادیه عرب آمده است: ما بر اهمیت افزایش تلاش‌ها به منظور حل و فصل عادلانه مسئله فلسطین تاکید می کنیم.

سران کشورهای عضو اتحادیه عرب همچنین بر توقف مداخله خارجی در امور داخلی کشورهای عربی تاکید کردند.

در این بیانیه، بر احترام به ارزش‌ها و فرهنگ‌های دیگر و احترام به حاکمیت، استقلال و تمامیت ارضی کشورها و نیز پرهیز از حمایت از تشکیل گروه های مسلح و شبه نظامی تاکید شد.

سران کشورهای اتحادیه عرب همچنین اعلام کردند که از شورای رهبری در یمن با هدف برقراری امنیت و ثبات در این کشور حمایت می کنند. همچنین اتحادیه عرب از تلاش های بین المللی و منطقه ای برای دستیابی به راه حل سیاسی جامع برای بحران یمن حمایت کرد.

نشست امسال اتحادیه عرب که به دلیل بازگشت دوباره سوریه به این اتحادیه فضای متفاوتی را داشت، بر تلاش اعراب برای کمک به سوریه در مسیر حل بحران خود تاکید شد.