شهرخبر

سی و دومین نشست سران عرب آغاز به کار کرد

سی و دومین نشست سران عرب آغاز به کار کرد

سی و دومین نشست سران عرب در شهر بندری جده در عربستان سعودی آغاز به کار کرد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، سی و دومین نشست سران عرب امروز جمعه با حضور سران کشورهای عربی لحظاتی پیش در جده عربستان سعودی آغاز به کار کرد.

نخست وزیر الجزایر خواستار حمایت جامعه جهانی از ملت فلسطین شد

ایمن عبدالرحمن، نخست وزیر الجزایر که به نمایندگی از عبدالمجید تبون، رئیس جمهور این کشور در نشست جده شرکت کرده اس، گفت از بازگشت سوریه به اتحادیه عرب و بازپس گرفتن کرسی‌اش در  این نهاد استقبال می‌کنیم.

نخست وزیر الجزایر افرود: جامعه بین‌المللی باید حمایت بین‌المللی از ملت فلسطین و مقدساتش را تضمین کند و ما اقدامات جنایتکارانه اشغالگران و تجاوزات آنها به نوار غزه را محکوم می کنیم.

نخست وزیر الجزایر به نیابت از عبدالمجید تبون رئیس جمهور این کشور ریاست نشست سران عرب در دوره جدید را به عربستان سعودی تحویل داد و محمد بن سلمان ولیعهد عربستان، ریاست نشست سران عرب در سی و دومین دوره آن را رسما برعهده گرفت.

محمد بن سلمان ولیعهد عربستان که به نیابت از ملک سلمان ریاست سی و دومین نشست سران عرب در جده را برعهده دارد، گفت: امروز حضور جناب رئیس جمهور بشار اسد در این نشست باعث خرسندی ما است.

محمد بن سلمان رئیس سی ودومین نشست سران عرب اظهار داشت : مسئله فلسطین، مسئله محوری اعراب و مسلمانان است و در راس اولویت‌های پادشاهی عربستان قرار دارد و امیدواریم که بازگشت سوریه به اتحادیه عرب به حمایت از سوریه و امنیت این کشور کمک کند.

رئیس سی ودومین نشست سران عرب ابراز امیدواری کرد که بازگشت سوریه به اتحادیه عرب، به پایان بحران کمک کند.

انتهای پیام/