شهرخبر

خوش بینی دبیرکل اتحادیه عرب به نتایج توافق ایران و عربستان سعودی

خوش بینی دبیرکل اتحادیه عرب به نتایج توافق ایران و عربستان سعودی

دبیرکل اتحادیه عرب در نشست افتتاحیه وزیران خارجه کشورهای عربی در جده عربستان سعودی گفت که از توافق ایران و عربستان سعودی که با ابتکار رئیس جمهور چین صورت گرفت، استقبال می‌کنیم.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، احمد ابوالغیط، دبیرکل اتحادیه عرب امروز چهارشنبه در نشست افتتاحیه وزیران خارجه کشورهای عربی در جده عربستان اظهار داشت که از توافق عربستان سعودی و ایران که با ابتکار رئیس جمهور چین صورت گرفت، استقبال می کنیم و به این چشم دوخته‌ایم که این توافق گام تعیین کننده و جدی برای حل اختلافات باشد.

دبیرکل اتحادیه عرب افزود: تحولات مثبتی را در مواضع برخی کشورهای همسایه به ویژه ایران و ترکیه و مدیریت روابط با کشورهای عربی از سوی آنها مشاهده می کنیم.

احمد ابوالغیظ در مورد تحولات اخیر سودان نیز گفت: نزاع مسلحانه در سودان بسیار خطرناک است و ما نشست جده را فرصتی برای پایان دادن به تمام پدیده های مسلحانه قلمداد می کنیم.

ابراز امیدواری ابوالغیط برای پایان بحران سوریه

احمد ابوالغیط، دبیرکل اتحادیه عرب در نشست افتتاحیه وزیران خارجه کشورهای عربی در جده عربستان اظهار داشت که ما ازسرگیری مشارکت سوریه در نشست‌های اتحادیه عرب استقبال می‌کنیم و امیدواریم که بازگشت سوریه به اتحادیه عرب مقدمه‌ای برای پایان دادن به بحران آن کشور باشد.

ابوالغیط با تاکید بر سهم تمدنی برجسته سوریه در طول تاریخ خاطر نشان کرد سوریه از بنیانگذاران اتحادیه عرب است و همه علاقه مند به تقویت نقش و حضور آن هستیم.

انتهای پیام/