شهرخبر

دیدار وزیر خارجه سوریه با همتایان لبنانی، عمانی، اماراتی و تونسی

دیدار وزیر خارجه سوریه با همتایان لبنانی، عمانی، اماراتی و تونسی

وزیر خارجه سوریه پس از گذشت بیش از یک دهه به عنوان اولین وزیر سوری در نشست اتحادیه عرب شرکت و با برخی از همتایان عرب خود دیدار کرد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، فیصل المقداد وزیر خارجه سوریه امروز چهارشنبه در حاشیه نشست های مقدماتی نشست سران اتحادیه عرب در جده عربستان سعودی با «نبیل عمار» وزیر خارجه تونس، «بدر بن حمد البوسعیدی» همتای عمانی و «عبدالله بو حبیب» وزیر خارجه لبنان و عبدالله بن زاید، وزیر خارجه امارات دیدار کرد.

کشور سوریه , کشور عمان , لبنان , کشور سوریه , کشور عمان , لبنان ,

فیصل المقداد، وزیر خارجه سوریه امروز همچنین با ایمن الصفدی وزیر خارجه اردن نیز دیدار کرد.

کشور سوریه , کشور عمان , لبنان ,

کشور سوریه , کشور عمان , لبنان ,

وزیر خارجه سوریه پس از گذشت 12 سال به عنوان اولین وزیر سوری در نشست اتحادیه عرب شرکت می‌کند. زلزله مرگبار سوریه و لزوم کمک رسانی به زلزله زدگان این کشور باعث شد که روند احیای روابط بین دمشق و سایر پایتخت‌های عربی تسریع پیدا کند. کشورهای عربی از جمله عربستان سعودی این حادثه را فرصتی برای عادی سازی دیدند و وزیر خارجه سعودی راهی دمشق شد.

به دنبال این سفر، عربستان سعودی این هفته رسما از بشار اسد رئیس جمهور سوریه برای شرکت در نشست سران عرب دعوت کرد. اخیرا وزیران خارجه کشورهای عربی در نشستی در قاهره رسما تحریم و قطع رابطه با سوریه را پایان داده و بازگشت این کشور به اتحادیه عرب را اعلام کردند.

اتحادیه عرب آبان سال 90 (2011) دولت سوریه را به سرکوب مخالفان متهم کرد و با هدف حمایت از مخالفان، عضویت این کشور را در این اتحادیه لغو کرد . این اتحادیه قصد داشت که در گام بعدی کرسی سوریه را به مخالفان واگذار کنند.

انتهای پیام/