شهرخبر
برچسب‌های مهم خبری:#اربعین#زائرین اربعین#عراق#وزیر کشور

وحیدی: برای حمل و نقل داخلی عراق در اربعین با قیمت‌ مناسب‌تر رایزنی کردیم

وحیدی: برای حمل و نقل داخلی عراق در اربعین با قیمت‌ مناسب‌تر رایزنی کردیم

وزیر کشور از گفت‌وگو با مسئولان عراقی برای تسهیل سفر زائرین اربعین خبر داد و گفت: در نشست امروز صحبت کردیم تا حمل و نقل داخلی عراق با قیمت‌های مناسب‌تری انجام شود.

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری تسنیم، احمد وحیدی وزیر کشور در گفت‌وگویی در تشریح مصوبات و مباحث نشست قرارگاه اربعین که با حضور مسئولان عراقی برگزار شد، بیان کرد: هماهنگی‌های مربوط به اربعین قبل از سال جاری شروع شده و جلسات ما با دوستان عراقی در وزارت کشور دنبال می‌شود. نشست امروز نیز در ادامه‌ی آن نشست‌ها بود.

 
وی با بیان اینکه ما برای خدمت‌رسانیِ بهتر در موضوع اربعین، یک قرارگاه تشکیل دادیم تا هماهنگی‌ها سریع و صریح انجام بگیرد، افزود: فهرست موضوعات مورد علاقه‌مان برای راحتی سفر زوار از جمله لغو روادید در ایام اربعین، وسیع‌شدن دروازه‌های مرزی ورودی به عراق برای تسریع در عبور از گذرگاه مرزی، حمل و نقل و ورود اتوبوس‌های ایرانی به داخل عراق، گذرنامه ویژه اربعین و تکثّر مواکب ایرانی در داخل مرز عراق برای خدمت‌رسانی به زوار بعد از عبور از مرز تهیه شده و این موارد، بخشی از آن مفاد مورد بحث است.

وزیر کشور هم‌چنین اظهار داشت: در نشست امروز صحبت کردیم تا حمل و نقل داخلی عراق با قیمت‌های مناسب‌تری انجام شود. گفت‌وگو پیرامون سایر هماهنگی‌ها انجام می‌گیرد و توافقات خوبی حاصل شد؛ ارتباطات ما با طرف عراقی به‌صورت منظم برقرار است تا بهتر در خدمت زوار عزیز باشیم.

انتهای پیام/