شهرخبر

امضای سند احداث خط ریلی رشت-آستارا/ رئیسی: این مسیر برای همه کشورهای منطقه مفید خواهد بود

امضای سند احداث خط ریلی رشت-آستارا/ رئیسی: این مسیر برای همه کشورهای منطقه مفید خواهد بود

رئیس جمهور گفت: مذاکرات و توافق این گام مهم، مربوط به ۲۰ سال گذشته بوده ولی به‌دلایلی به تعویق افتاد و باید در زمان خود انجام می‌گرفت؛ امروز با اراده بین مسئولان عالی دو کشور شکل می‌گیرد و حتما کمک بسزایی برای تجارت و اقتصاد در منطقه خواهد کرد.

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری تسنیم، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی رئیس‌جمهور پیش از ظهر امروز در مراسم امضای سند احداث خط ریلی راهبردی رشت- آستارا که به‌صورت ارتباط تصویری با حضور ولادیمیر پوتین رئیس جمهور  روسیه و مقامات دو کشور برگزار شد، طی سخنانی ضمن قدردانی از دولت و ملت روسیه، اظهار داشت: بدون تردید این توافق گام مهم و راهبردی در جهت همکاری‌های بین دو کشور است.

وی افزود: همکاری‌های بین دو کشور در حوزه‌های مختلف وجود دارد و این یکی از جلوه‌های این همکاری است که امروز بین دو کشور رقم می‌خورد؛ و نه فقط بین دو کشور بلکه بین کشورهای دیگری که در این مسیر قرار دارند. مسیر شمال-جنوب برای همه کشورهای منطقه مفید خواهد بود و این مسیر برای کشورهای آسیای شرقی تا منطقه قفقاز و شمال اروپا جلوه‌ای از دوستی، همگرایی و همکاری تجاری بیش از گذشته را برقرار خواهد کرد.

رئیس‌جمهور گفت: مذاکرات و توافق این گام مهم، مربوط به 20 سال گذشته بوده ولی به‌دلایلی به تعویق افتاد و باید در زمان خود انجام می‌گرفت؛ امروز با اراده بین مسئولان عالی دو کشور شکل می‌گیرد و حتما کمک بسزایی برای تجارت و اقتصاد در منطقه خواهد کرد.

ادامه دارد...