شهرخبر
برچسب‌های مهم خبری:#روسیه#ترافیک#چین#گمرک

افزایش ترافیک حمل و نقل جاده‌ای روسیه و چین

افزایش ترافیک حمل و نقل جاده‌ای روسیه و چین

داده‌های سازمان گمرک فدرال روسیه (FCS) نشان می‌دهد که این کشور و چین از ابتدای سال ۲۰۲۳ حجم حمل و نقل بار از طریق ایست‌بازرسی جاده‌ها در خاور دور را افزایش داده‌اند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، داده های ارائه شده توسط سازمان گمرک فدرال روسیه (FCS) نشان می‌دهد که این کشور و چین از ابتدای سال 2023 حجم حمل و نقل بار از طریق ایست‌بازرسی جاده‌ها در خاور دور را افزایش داده‌اند.

به گفته این سازمان، ترافیک حمل و نقل جاده ای تا کنون در سال جاری میلادی در مقایسه با مدت مشابه سال 2022 تقریباً 1.5 برابر افزایش یافته است و از اول ژانویه بیش از 75000 وسیله نقلیه از ایست‌های بازرسی جاده‌ای در مرز روسیه و چین عبور کرده‌اند.

این سازمان همچنین اعلام کرد که برای حل مشکلات ترافیکی، مجبور به استخدام کارمندان بیشتر و افزایش ساعت کاری ایست‌های بازرسی به طور موقت شده است.

بر اساس این گزارش، صادرات نفت روسیه به چین از طریق دریا نیز در حال افزایش بوده و به بالاترین رقم خود رسیده است چرا که پالایشگاه‌های چینی از تخفیف‌های ارائه شده توسط مسکو در بحبوحه تحریم‌های غرب علیه صادرات انرژی استفاده می‌کنند.

در ماه ژانویه، راه‌آهن روسیه اعلام کرد که حمل و نقل ریلی به مقصد چین و سایر کشورهای منطقه آسیا و اقیانوسیه در مقایسه با زمان مشابه در سال 2022 بیش از 80 درصد افزایش یافته است.

تجارت بین چین و روسیه در سال 2022 به بالاترین رقم خود رسید و در بحبوحه تحریم‌های غرب علیکه مسکو به علت جنگ اوکراین به میزان تقریباً یک سوم افزایش یافت.

بر اساس داده‌های اداره کل گمرک چین که در هفته جاری میلادی منتشر شد، این تجارت در سه ماهه اول سال 2023 به رشد خود ادامه داد و صادرات و واردات دو کشور از یکدیگر با سرعت دو رقمی جهش یافت.

به طور کلی، این داده ها نشان می دهد که تجارت دوجانبه در دوره ژانویه تا آوریل بیش از 43 درصد نسبت به مدت مشابه سال 2022 افزایش یافته و به 73 میلیارد دلار رسیده است.

انتهای پیام/