شهرخبر

حزب‌الله: مقاومت ملت فلسطین ثابت کرد که اسرائیل سست‌تر از خانه عنکبوت است

حزب‌الله: مقاومت ملت فلسطین ثابت کرد که اسرائیل سست‌تر از خانه عنکبوت است

نماینده حزب‌الله در پارلمان لبنان اعلام کرد مردم فلسطین با مقاومت و پایداری خود جمله معروف سید حسن نصرالله مبنی بر اینکه اسرائیل سست‌تر از خانه عنکبوت است را ثابت کردند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، «ابراهیم الموسوی» عضو فراکسیون وفاداری به مقاومت در پارلمان لبنان در جریان یک نشست گفتگوی سیاسی در منطقه بقاع طی سخنانی به تحولات اخیر درعرصه فلسطین اشاره و تاکید کرد، استواری ملت فلسطین این جمله سید حسن نصرالله، دبیر کل حزب‌الله را که گفته بود «اسرائیل سست‌تر از خانه عنکبوت است» ثابت می‌کند.

وی در ادامه به موضوع انتخاب رئیس جمهور لبنان پرداخته و گفت، جنبش امل و حزب‌الله نامزد مورد نظر خود را معرفی کرده‌اند و معتقدند که او از همه ویژگی‌های ملی لازم که مردم لبنان می‌خواهند، برخوردار است. ما از سایر احزاب نیز می‌خواهیم تا بیایند و بر سر یک گزینه واحد اتفاق نظر کنیم و به پارلمان برویم و هرکس رای اکثریت را جلب کرد به عنوان رئیس جمهور انتخاب می‌شود.

از طرف دیگر، احزاب و نیروها و شخصیت‌های ملی لبنان از مقاومت اسطوره‌ای مقاومت و مردم سرافراز فلسطین در مقابله با تجاوزات اخیر رژیم صهیونیستی علیه نوار غزه قدردانی کردند.

احزاب و نیروها و شخصیت‌های ملی لبنان با صدور بیانیه‌ای ضمن تسلیت به مقاومت و ملت فلسطین در پی شهادت شماری از فرماندهان جنبش جهاد اسلامی در تجاوزات اخیر اشغالگران تاکید کردند که این مقاومت قهرمانانه ملت فلسطین گامی در راه آزادی همه فلسطین بود و پیروزی‌های انباشته شده‌ای که فلسطینیان به ثبت رساندند منجر به شکست رژیم اشغالگر و نابودی موجودیت غاصب این رژیم موقت می‌شود.

در ادامه این بیانیه آمده است، هم‌زمانی تقابل جدید مقاومت در غزه با دشمن صهیونیستی تاکید می‌کند که رژیم اشغالگر هیچ مشروعیتی ندارد و نابودی این رژیم نزدیک است و مردم فلسطین که در طول دوره‌های مختلف، با بی‌عدالتی و ظلم مقابله کردند به سرزمین خودشان برمی‌گردند.

تجمع شخصیت‌های لبنانی-فلسطینی در صیدا به مناسبت سالگرد روز نکبت

همچنین به مناسبت هفتاد و پنجمین سالگرد روز نکبت فلسطین، یک تجمع سیاسی لبنانی-فلسطینی در منطقه صیدا لبنان برای محکومیت جنایات و تجاوزات رژیم اشغالگر در حق ملت فلسطین و حمایت از مقاومت برگزار شد.

تعداد زیادی از نمایندگان احزاب لبنان و گروه‌های فلسطینی در کنار «اسامه سعد» دبیر کل سازمان مردمی ناصری در لبنان و شیخ «زید ضاهر» مسئول حزب‌الله در صیدا وشماری از علمای دینی و فعالان سیاسی و اجتماعی و جوانان در این تجمع شرکت کردند.

مشارکت‌کنندگان در این تجمع با برافراشتن پرچم‌های فلسطینی ولبنانی و سردادن شعارهایی در حمایت از مقاومت و فلسطین، جنایات وتجاوزات رژیم اشغالگر علیه ملت فلسطین را محکوم کردند.

«حسین عطایا» مسئول جنبش جهاد اسلامی در لبنان و «فتحی ابوالعردات» دبیرکل گروه‌های سازمان آزادی بخش فلسطین در لبنان در این تجمع سخنرانی کرده و به ملت فلسطین به خاطر استواری و مقاومت خود در برابر جنایات دشمن صهیونیستی درود فرستادند.

مشارکت‌کنندگان در این تجمع همچنین خواستار اتحاد وهماهنگی بیشتر نیروهای فلسطینی برای دفاع از مردم فلسطین شدند؛ مردمی که از 75 سال قبل در راه آزادسازی فلسطین از شر اشغالگری رژیم صهیونییستی شهدای زیادی تقدیم کرده‌اند.

به گزارش تسنیم، روز «نکبت» یک اصطلاح برای اشاره به سالگرد تبعید اجباری و دسته‌جمعی بیش از 750 هزار فلسطینی از منازل و زمین‌هایشان در فلسطین در 14 مه 1948 است که در این روز جنبش صهیونیسم با حمایت انگلیس به زور اسلحه٬ بر بخش بزرگی از فلسطین مسلط شده و در این منطقه اعلام حاکمیت کرد.

نکبت یادآور روزی است که فلسطینیان از 20 شهر و نزدیک 400 روستا رانده شده و املاک ومزارعشان به اشغال صهیونیست‌ها درآمد. این روز همچنین یادآور قتل عام دست کم 10 هزار فلسطینی در سلسله کشتارهای رژیم اشغالگر صهیونیستی است.

پس از آن پروژه‌های رژیم صهیونیستی برای اخراج کامل فلسطینیان از زمین‌هایشان ادامه یافت و صهیونیست‌ها تا امروز همه تلاش خود را برای از بین بردن همه نمادها و میراث فلسطین به کار بسته‌اند که این امر منجر به بدتر شدن شرایط میلیون‌ها آواره فلسطینی شده است.

انتهای پیام/