شهرخبر

دعوت از رئیس جمهور عراق برای حضور در اجلاس سران عرب در عربستان

دعوت از رئیس جمهور عراق برای حضور در اجلاس سران عرب در عربستان

رئیس جمهور عراق در جریان دیدار با سفیر عربستان که از او برای شرکت در سی و دومین نشست سران عرب در جده دعوت به عمل آورد، بر اهمیت برگزاری این اجلاس تاکید کرد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، «عبداللطیف جمال رشید» رئیس جمهور عراق بر اهمیت برگزاری اجلاس سران عرب در برهه کنونی به منظور بررسی بسیاری از موضوعات مهم تاکید کرد.

رئیس جمهور عراق بر اهمیت اقدام برای حل مشکلات و تقویت همکاری مشترک میان کشورهای منطقه تاکید کرد.

ریاست جمهوری عراق با صدور بیانیه ای اعلام کرد که این موضع گیری عبداللطیف رشید در جریان استقبال از «عبدالعزیز الشمری» سفیر عربستان در بغداد اتخاذ شده است.

در جریان این دیدار سفیر سعودی در بغداد، از رئیس جمهور عراق برای شرکت در سی و دومین نشست سران عرب که در جده عربستان برگزار می شود،عوت به عمل آورد.

دو طرف روند روابط دوجانبه و راه های تقویت آن در راستای منافع دو کشور و ملت برادر را هم بررسی کردند. نشست آتی سران اتحادیه عرب 19 مه در جده برگزار می شود.

مذاکرات ترسیم مرز دریایی عراق و کویت

وزارت خارجه کویت از برگزاری ششمین نشست کمیته فنی مشترک کویت و عراق خبر داد.

در بیانیه وزارت خارجه کویت آمده است که دو طرف در این نشست به گفتگوی مشترک در زمینه های فنی و حقوقی برای ترسیم مرزهای دریایی پس از علامت 162 ادامه دادند.

بیانیه مذکور افزود که دو طرف بر سر تداوم گفتگوی سازنده بین دو طرف در چارچوب تقویت روابط برادرانه بین دو کشور توافق کردند.

ریاست طرف کویتی برعهده «منصور عیاد العتیبی»، معاون وزیر خارجه کویت بود و ریاست طرف عراقی را «عثمان سلمان العبودی»، مشاور وزارت خارجه عراق برعهده داشت.

یادآور می شود که شماری از اختلافات بین عراق و کویت در پی حمله صدام به این کشور در سال 1991، باقی مانده که دو کشور به دنبال حل آن هستند و از جمله بارزترین آن اختلافات ترسیم مرزهای دریایی است.

انتهای پیام/