شهرخبر

تکلیف انتخابات کدام استان‌ها تا پیش از انتخابات ریاست فدراسیون کشتی مشخص می‌شود؟

تکلیف انتخابات کدام استان‌ها تا پیش از انتخابات ریاست فدراسیون کشتی مشخص می‌شود؟

در آستانه پایان دوره چهار ساله ریاست علیرضا دبیر و برگزاری انتخابات فدراسیون کشتی، چندین هیئت استانی نیز در نوبت برگزاری مجمع انتخاباتی هستند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، روز 26 تیر ماه ریاست قانونی علیرضا دبیر بر فدراسیون کشتی به پایان خواهد رسید. او روز بیست و ششم تیر ماه سال 98، درحالیکه در رای‌گیری با عبدالمهدی نصیرزاده به دور دوم رسید، به عنوان رئیس فدراسیون کشتی انتخاب شد.

پیش از او، رسول خادم رئیس فدراسیون بود که بعد از مسابقات جهانی 2018 بوداپست از سمت خود استعفا کرد و فدراسیون بیش از 9 ماه با سرپرستی حمید بنی‌تمیم و سپس بهروز نعمتی اداره شد.

حالا دوره چهار ساله ریاست دبیر رو به اتمام است و طی روزهای پنجم تا هجدهم اردیبهشت ماه نیز ثبت‌نام از کاندیداها به عمل آمد و علاوه بر علیرضا دبیر، 14 نفر دیگر به همین منظور ثبت‌نام کردند که عباس جدیدی، حمید بنی‌تمیم، جمشید خیرآبادی، عبدالله عزیزی و حمید سیفی از جمله شاخص‌ترین نفراتی بودند که برای رقابت با دبیر وارد میدان انتخاباتی شدند.

اعضای غالب مجمع کشتی را روسای هیئت‌ها تشکیل می‌دهند، بنابراین باید درخصوص هیئت‌هایی که دوره چهار ساله‌شان به پایان رسیده و با سرپرست اداره می‌شود تعیین تکلیف شود، هرچند که بعید به نظر می‌رسد طبق اساسنامه فدراسیون کشتی، رای دادن سرپرست‌ها نیز مانعی داشته باشد.

هم‌اکنون هیئت‌های البرز، آذربایجان شرقی، قم، چهارمحال بختیاری و اصفهان در نوبت برگزاری انتخابات هستند که به احتمال فراوان مجمع انتخاباتی آنها در خرداد ماه برگزار خواهد شد.

 

انتهای پیام/