شهرخبر

امیر ایرانی خبر داد: ناوگروه ۸۶ نیروی دریایی ارتش به خلیج عدن رسیده است

امیر ایرانی خبر داد: ناوگروه 86 نیروی دریایی ارتش به خلیج عدن رسیده است

فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: ارتش جمهوری اسلامی امروز توانسته در آفریقای جنوبی و اقیانوس های آرام و اطلس و اقیانوس هند پرچم جمهوری اسلامی ایران را به اهتزاز در آورد و هم اکنون در منطقه خلیج عدن حضور دارد.

به گزارش گروه دفاعی خبرگزاری تسنیم به نقل از روابط عمومی ارتش، امیر دریادار شهرام ایرانی فرمانده نیروی دریایی ارتش صبح امروز(جمعه 22 اردیبهشت‌ماه) در نشست خبری که برای تشریح ماموریت ناوگروه 86 نداجا برگزار شد، گفت: ماموریت یک ناو گروه متشکل از ناوشکن تمام ایرانی دنا و ناو بندر مکران در قالب کد عملیاتی 360 درجه به دور کره زمین طرح ریزی و اجرا شده است.

 

امیر دریادار ایرانی با اشاره به مدت ماموریت ناوگروه 360 بیان کرد: مدت این دریانوردی تا به امروز حدود 213 روز عملیاتی بوده است.این ناوگروه هم‌اکنون در مسیر مراجعت خود  در محدوده خلیج عدن در ادامه این ماموریت خطیر ماموریت اسکورت شناورهای تجاری را برعهده دارد و در حال اجراست. این ماموریت از مهرماه 1401 آغاز شده و از بندرعباس ماموریت خود را آغاز کرده بازدیدی از کشور هندوستان داشته و در ادامه مسیر خود با عبور از تنگه مالاکا به اندونزی رفته است.

فرمانده نیروی دریایی ارتش با اشاره به اینکه ناوگروه 86 در مسیر انجام ماموریت خود در رزمایش ارتش جمهوری اسلامی ایران نیز شرکت داشته است، گفت: این ناوگروه توانسته این مسیر طولانی را بدون هیچ گونه حادثه‌ای انجام دهد، این در حالی است که شناورهای کشورهای مختلف در این مسیر دچار مشکلات فراوانی می شود. ناوگروه 86 برای اولین بار در قاره آمریکا حضور یافته و در مسیر خود بازدید از کشور برزیل داشت.

وی ادامه داد: ارتش جمهوری اسلامی ایران امروز با حضور در آفریقای جنوبی و اقیانوس های آرام و اطلس و اقیانوس هند پرچم جمهوری اسلامی ایران را به اهتزاز در آورد و هم اکنون در منطقه خلیج عدن حضور دارد. 

فرمانده نیروی دریایی ارتش با بیان اینکه این ماموریت تا کنون 213 روز طول کشیده است ، گفت: این ماموریت از مهر ماه سال گذشته، آغاز شد و بازدید از هند، اندونزی و عبور اقیانوس آرام و اقیانوس اطلس در برنامه های این ناوگروه بوده است.

امیر دریادار ایرانی با اشاره به شرکت ناوگروه 86 در رزمایش ذوالفقار ارتش، خاطرنشان کرد: پرواز بالگرد، پهباد، تیراندازی و عملیات‌های زیر دریایی در این ماموریت و در قالب رزمایش مشترک ارتش انجام شد.

وی با اشاره به برخی از دشواری های این ماموریت، گفت: ناوگروه 86، سه طوفان سهمگین را در سفر خود با موفقیت پشت سر گذاشت و توانست بیشترین عرض اقیانوس اطلس در این سفر را طی کند که بیش از 65 هزار کیلومتر را طی کرد، بنابراین این مهم نشان داد می توانیم در عرصه‌های مختلف توانمند و مقتدر حاضر شویم.

انتهای پیام/